muurahaisia,muurahaisia...

kelle kuuluu kerrostalossa niiden torjunta.
Kalliita on kaupasta ostaa myrkkyrasioita.
Ja kohta koko talo on muurahaisten vallassa.
7816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Meillä oli sama ongelma. Yritettiin ensin itse myrkytellä niitä, mutta eihän siitä mitään tullut. Kun koko talo myrkytettiin samaan aikaan, niin ne hävisivät. Jos teillä on niitä, niin mitä ilmeisemmin niitä on myös naapureilla. Eli myrkytys pitää suorittaa koko talossa samaan aikaan. Kannattaa olla yhteydessä hallitukseen tai isännöitsijään. Heidän tehtävä on hommata jostain firmasta ammattitaisoiset myrkyttäjät.

Äänestä
  • tiedosta.

    Äänestä

  • ......... kirjoitti:

    tiedosta.

    Kun laitoin mausteita murkkujen kulkureitille. Kuulostaa varmaan hassulta mutta laitoin eri mausteita siihen kohtaan mistä murkkuja tuli sisään ja jo seuraavana päivänä niitä oli huomattavasti vähemmän ja lopulta ne katosivat kokonaan. Kokeilin siksi mausteita koska murkkuja oli keittiössä enkä uskaltanut käyttää myrkkyjä.

    Äänestä

että mausteilla voi ne karkoittaa sillä en halua niitä lopettaa tietenkään myrkkyrasialla,kanelia on jotku laittanu ja se auttaa kans.

Äänestä

Muurahaisista pääsee eroon suolalla. Se tosin tappaa ne.

Myös useat muut mausteet tappavat muurahaisia.

Suola ei paljon maksa.

Äänestä
  • sekä suolaa, pippuria että kanelia. eivät auta

    Äänestä

oli kans pari semmosta myrkkyrasiaa ja murkut katos viikoks, mut nyt ne on tulleet takasi :( eikä viittis kokeilla mitää ruiskeita, pakko kai sit kokeilla suolaa ym vinkkejä mitä täällä on tullu vastaan, ennenku ostaa uudet rasiat..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uus asukas kirjoitti:

kelle kuuluu kerrostalossa niiden torjunta.
Kalliita on kaupasta ostaa myrkkyrasioita.
Ja kohta koko talo on muurahaisten vallassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu