Srk laittaa

Srk on tehnyt uskovaisten kannettavaksi turhiakin ristejä, joista jo lapsena saa kärsiä. Jumala antakoot meille ristimme kannettavakseen, ei ole hyvä jos srk vielä omilla säännöillään aiheuttaa joillekin painaviakin lisäristejä.
1291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja 7-vuotiaana kirjastoon, lainasin tietokirjoja ja etsin tulimerta ja muita saarnoissa mainittuja sanoja löytämättä yhden yhtä niistä. Raamattuhan tuntui raa'alta satukirjalta, kirjahyllystä sen löysin. Silloin janttausin kotiin lukemaan enkä lähtenyt pötypuheita kuulemaan. Samalla tiellä täällä oon viel... vapaana, en orjana!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kantamaan ristejä kirjoitti:

Srk on tehnyt uskovaisten kannettavaksi turhiakin ristejä, joista jo lapsena saa kärsiä. Jumala antakoot meille ristimme kannettavakseen, ei ole hyvä jos srk vielä omilla säännöillään aiheuttaa joillekin painaviakin lisäristejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu