Laiva ohoi!

Hei! Lopettiko se autolautta kokonaan vai vieläkö se seilaa?
Muistelen, että siinä oli joku omistajanvaidos, mutta menikä se paatti muille vesille samantien?
6722
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Katso alempaa, siellä on vastaus.

Äänestä
  • Alempana on Tillintallinkin juttu!

    Oliko olevinasi vitsikäs?

    Äänestä

  • Matkailijat kirjoitti:

    Alempana on Tillintallinkin juttu!

    Oliko olevinasi vitsikäs?

    Kyllä siellä on juttu Kolille ,kirjoittanut Tahvonen ja jos et nää niin alas kato:http://www.saimaaferries.fi/SF2000.html

    Äänestä

liikennöinnin. Eilen ainakin oli ollut Lieksan satamassa.

Äänestä

Jojenyläsuu pitäkää lussi kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkailijat kirjoitti:

Hei! Lopettiko se autolautta kokonaan vai vieläkö se seilaa?
Muistelen, että siinä oli joku omistajanvaidos, mutta menikä se paatti muille vesille samantien?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu