Minulla on kaksi kissaa kotona ja vähän sen jälkeen kun hankin ensimmäisen niin kävin allergiatesteissä toisista syistä, mutta silloin ei todettu kissa-allergiaa. Tästä on jo n. vuosi.
Nyt kuitenkin olen huomannut kurkkuani kutittavan oudosti ja tuntuu kuin kurkku olisi täynnä karvaa. Nenän ympärillä tuntuu tuntuu jatkuvasti pyörivän kissankarvoja ja joskus käsiäni kutittaa ja raavittuani jää punaiset jäljet. Näin on vain kotona.
Olen 14-vuotias, voiko allergia näin yllättäen tulla tässä iässä? Mitään muita allergioita joissa olisi tällaisia oireita? Taidan joka tapauksessa käydä allergiatesteissä uudestaan ;
Voiko tämä olla allergian oireita?
5
860
Vastaukset
- tiititas
Että vuosi sitten kun olin testeissä, kävin siellä hengen ahdistuksen vuoksi. Voiko tämä liittyä tämän hetkisiin oireisiin vaikka hengen ahdistukset menivätkin jo ohi?
- Eräs Nuhanenä
että allergiatestit ei aina näytä totta,ja altistuessaan esim. eläinpölylle yms. pitkän aikaa voi aikojen myötä rajujakin allergia oireita ilmetä.
Menisinkin sinuna nyt uudemman kerran testeihin.
Nim. nykyisin erittäin allerginen kaikelle mahdolliselle ,lisäksi astma :(
- maagiset sanat:
"Näin on vain kotona."
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Oireista- tiititas
Asun vanhempieni ja pikkusiskoni kanssa ja näin ei ole kenelläkään muulla. Luulisi sitä hometta sitten olevan muuallakin talossa, kerrostalossa kun asutaan?
- coctaileista ei haise
tiititas kirjoitti:
Asun vanhempieni ja pikkusiskoni kanssa ja näin ei ole kenelläkään muulla. Luulisi sitä hometta sitten olevan muuallakin talossa, kerrostalossa kun asutaan?
ollenkaan, joten voi olla vuosien altistus salakavalasti. Onko kvhomeesta kyse, niin sen saa helposti selville: Tee tuo testi ja jos saat nolla osumaa, niin aivan varmasti tästä ei ole kyse!
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Oireista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?857156Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176235Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik905345Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415130Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3013430