Minulla on kaksi kissaa kotona ja vähän sen jälkeen kun hankin ensimmäisen niin kävin allergiatesteissä toisista syistä, mutta silloin ei todettu kissa-allergiaa. Tästä on jo n. vuosi.
Nyt kuitenkin olen huomannut kurkkuani kutittavan oudosti ja tuntuu kuin kurkku olisi täynnä karvaa. Nenän ympärillä tuntuu tuntuu jatkuvasti pyörivän kissankarvoja ja joskus käsiäni kutittaa ja raavittuani jää punaiset jäljet. Näin on vain kotona.
Olen 14-vuotias, voiko allergia näin yllättäen tulla tässä iässä? Mitään muita allergioita joissa olisi tällaisia oireita? Taidan joka tapauksessa käydä allergiatesteissä uudestaan ;
Voiko tämä olla allergian oireita?
5
873
Vastaukset
- tiititas
Että vuosi sitten kun olin testeissä, kävin siellä hengen ahdistuksen vuoksi. Voiko tämä liittyä tämän hetkisiin oireisiin vaikka hengen ahdistukset menivätkin jo ohi?
- Eräs Nuhanenä
että allergiatestit ei aina näytä totta,ja altistuessaan esim. eläinpölylle yms. pitkän aikaa voi aikojen myötä rajujakin allergia oireita ilmetä.
Menisinkin sinuna nyt uudemman kerran testeihin.
Nim. nykyisin erittäin allerginen kaikelle mahdolliselle ,lisäksi astma :(
- maagiset sanat:
"Näin on vain kotona."
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Oireista- tiititas
Asun vanhempieni ja pikkusiskoni kanssa ja näin ei ole kenelläkään muulla. Luulisi sitä hometta sitten olevan muuallakin talossa, kerrostalossa kun asutaan?
- coctaileista ei haise
tiititas kirjoitti:
Asun vanhempieni ja pikkusiskoni kanssa ja näin ei ole kenelläkään muulla. Luulisi sitä hometta sitten olevan muuallakin talossa, kerrostalossa kun asutaan?
ollenkaan, joten voi olla vuosien altistus salakavalasti. Onko kvhomeesta kyse, niin sen saa helposti selville: Tee tuo testi ja jos saat nolla osumaa, niin aivan varmasti tästä ei ole kyse!
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Oireista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4277279Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693743Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463412Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092904Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään472438- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351629Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801488