Moni on kertonut Digiviihteen lakanneen näkymästä. Kertokaa, näkyykö vai eikö näy ja missä, ja mikä digiboksi. Jos viitsitte. Kiitos.
GALLUP: Näkyykö Digiviihde?
Wal K Man
91156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lähetysaika pitäisi olla klo 0.00 alkaen lähes(?) joka yö. Että kertokaa myös, milloin näkyi/ei näkynyt.
Kyl on kovaa kamaa! Poksi on Kansalaisboksi, paikkakunta Lempäälä
ja on näkynny kokoajan tähän saakka.
Boksi on Handan DVB-T5000, normaalisti päiväaikaan kun ei ole Digiviihteellä lähetystä, niin boksi ilmoittaa tuon kanavan olevan salattu mutta kun lähetys alkaa niin kyllä tuo kanava aukeaa. Elikkä kaiketi on niin että jotkut boksit lähetyksen loputtua ilmoittaa kanavan olevan salattu vaikka ei olekaan, varmaankin boksi luulee että kun ei saa signaalia purettua (koska sitä ei ole) niin kanavan täytyy olla salattu?
Anyway, asia ei häiritse mua millään lailla. Ei edes se vaikka Digiviihde menisikin salatuksi.
ja ainakin kahteen viikkoon ei ole näkynyt. Samsungin virtin on tv:n sisäinen ja ohjelma näkyy kyllä kanavalistalla, yritin virittää uudestaan lähetyksen aikana, ei auttanut.
joo, ei oo näkynyt varmaan 2 viikkoon ja laite on anysee e30 (tietokoneeseen)
Mikä softaversio? Jos olet päivittänyt softan, onko päivitys vaikuttanut asiaan? Eli siis, mulla näkyi yleensä kaikki kanavat mitkä pitikin, kun käytössä oli 1.5.2. Jossain vaiheessa versioiden 1.5.9, 12, 12.2 ja 13 mukana Digiviihde lakkasi näkymästä. En tiedä JOHTUIKO se uusista versioista, vai onko jokin muu syynä. En ole löytänyt noiden ohjelmistojen muutoslistoja.
Ei näy anyseen omalla ohjelmalla digiviihde, mutta progdvb:llä kyllä. mikähän mättääkään..
poistaa kanavat ja virittää uudelleen.