LUKEKAA

YOU CAN RUN BUT NOT HIDE
7620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ja jos mut joku vasikoi ni piiloon varmaan pääsee mutta juokseminen vois olla katkotuilla jaloilla vaikeeta ;)
vituttaa miksei ihmisten anneta olla rauhassa.
kyllä mä sen ymmärrän että jos joku kasvattaa oikeen ammattimielessä siis kymmeniä kasveja jossain kasvihuoneessa että sellaset voidaan käräyttää mutta jotkut kotikasvattajat. Minullakin on kaksi, KAKSI kasvia, siitä nyt ei varmaan luulisi kovin hirveetä harmia kenellekään olevan.

Äänestä
  • ei kannata sotkeutua koskaan huumeisiin!!!

    Äänestä

  • Näin on. Siks kirjoitin kun se vituttaa niin saatanasti kun muut ei voi hoitaa omat asiat.Mullakin on kukkia himassa mut vittu mun kaverit naapurit jne. hoitaa omat asiat eikä niitä kiinostaa mitä mä fixailen himassa.(Luultavasti puol kerrostalo tietää)Mut kyl toi paskiainen jää kiinni vielä....

    Äänestä

Sattuipa eräässä pikkukaupungissa. Henkilö A oli tulossa kaupasta ja käveli tien ylitse suojatietä pitkin. Henkilö B oli kruisailemassa Toyota Corollallaan kylillä. B:n nähdessä A:n edessään hän oikaisi oikean jalkansa. Kuului vaimea tömähdys ja kauppakassat levisivät Corollan otsapinta-alaan. A lensi Corollan yli, useampia metrejä, tippuen niskapainotteisesti asfalttiin jääden siihen makaamaan. Tässä vaiheessa sivulliset pitivät kättään suunsa edessä kauhistelun merkiksi ymmärtämättä vielä mitä oli tapahtunut. B käänsi Corollan käpärikäännöksellä poikittain tielle. B juoksi Corollasta ja astui hajareisin A:n päälle ja alkoi lapioimaan tätä kuonoon kaksin käsin huutaen "siitä saat vasikka!". Asiasta ei tehty rikostutkintaa.

Äänestä
  • Koska koko kaupunki tiesi tapahtuneesta (poliisikin), niin kyllähän poliisi haastatteli kaikkia asian osapuolia. Silminnäkijät kuitenkin ymmärsivät, että kyseessä on vasikan tuomion osasovitus, joten kaikki viisaasti kieltäytyivät nähneensä mitään. Vasikka itsekin ymmärsi, että tapahtuma oli hänelle osa tuomioita, joten hänkään ei ollut nähnyt mitään. Kyllähän se poliisikin tietää, että vasikoita on turha suojella, kun ne ovat yhteiskunnan pohjasakkaa, ja aiheuttavat vankiloissakin vain ylimääräisiä kustannuksia. Kuolla kunnolla on vasikan loppuelämän ainoa missio.

    Äänestä

  • vasikoita kirjoitti:

    Koska koko kaupunki tiesi tapahtuneesta (poliisikin), niin kyllähän poliisi haastatteli kaikkia asian osapuolia. Silminnäkijät kuitenkin ymmärsivät, että kyseessä on vasikan tuomion osasovitus, joten kaikki viisaasti kieltäytyivät nähneensä mitään. Vasikka itsekin ymmärsi, että tapahtuma oli hänelle osa tuomioita, joten hänkään ei ollut nähnyt mitään. Kyllähän se poliisikin tietää, että vasikoita on turha suojella, kun ne ovat yhteiskunnan pohjasakkaa, ja aiheuttavat vankiloissakin vain ylimääräisiä kustannuksia. Kuolla kunnolla on vasikan loppuelämän ainoa missio.

    Saatana toi oli asiaa

    Äänestä

  • kennu kirjoitti:

    Saatana toi oli asiaa

    aikoville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HEI VASIKAT kirjoitti:

YOU CAN RUN BUT NOT HIDE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu