omakotitalo ja naapuri

voi vitsi et ottaa päähän kun vanhukset naapurista kyttäävät ja valittavat koko ajan..ei saa lapsi leikkiä pihalla päivällä!!!! kun tulee liikaa meteliä,nukkumaan pitäisi mennä samaan aikaan heidän kanssa, kun akan pitää kytätä eikä jouda nukkuun ennen ku me nukutaan...ym muuta kivaa...ALKAA HUUMORI LOPPUMAAN!!!!!!!!!kohta on talo myynnissä ja edullisesti.
1541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä hyvä ihminen ota niin vakavasti. Jos olette noin muuten juttuväleissä voi aina kysäistä olisko naapurilla ideaa miten leikki-ikäinen kesää hihkuva lapsi saadaan hiljaiseksi, koska valittajien yksi perusominaisuus on kyvyttömyys keksiä mitään tilalle. Jos ideoita ei tule, ette voi myöskään neuvotella ja tilanne on ns patissa. Tuskin lapsesi seisoo heidän ikkunansa alla puhaltamassa torvella tuntitolkulla, joten elä sinä elämääsi ja hymyile ymmärtäväisesti.Mummolla on todennäköisesti jo iän tuomiakin vaivoja, jotka haittaavat nukkumista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-mä vaan- kirjoitti:

voi vitsi et ottaa päähän kun vanhukset naapurista kyttäävät ja valittavat koko ajan..ei saa lapsi leikkiä pihalla päivällä!!!! kun tulee liikaa meteliä,nukkumaan pitäisi mennä samaan aikaan heidän kanssa, kun akan pitää kytätä eikä jouda nukkuun ennen ku me nukutaan...ym muuta kivaa...ALKAA HUUMORI LOPPUMAAN!!!!!!!!!kohta on talo myynnissä ja edullisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu