HALUAISIN

MOI!, niin sitä ajattelin kysyä että tietääkö joku jotain hyviä syömishäiriö tai anoreksia oppaita tai kirjoja? ku haluisin lukea . . mutta ei Lupa syödä se mulla jo on :) :(
kiitos jos tiedätte ja kerrotte ps. kirjan nimi ja tekiä ois kiva sit saahaselville. kiitos!
2544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuulin just kirjasta nimeltä siskonmakkarat ,siinä kerrotaan syömishäiriöistä....kävin itsekin varaa sen juuri kirjastosta...)

Äänestä

kiitos paljon! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TIETÄÄ ONKO kirjoitti:

MOI!, niin sitä ajattelin kysyä että tietääkö joku jotain hyviä syömishäiriö tai anoreksia oppaita tai kirjoja? ku haluisin lukea . . mutta ei Lupa syödä se mulla jo on :) :(
kiitos jos tiedätte ja kerrotte ps. kirjan nimi ja tekiä ois kiva sit saahaselville. kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu