Sohva kierrätykseen?

Minne vanhan siistin sohvan voi viedä? Kyseessä pikkuviallinen ( 1 alapuu poikki) yksilö. Ottavatko paljon maksua? Hyötyhallissa näytti olevan 15€ vastaanottomaksua rikkinäisestä sohvasta.
Konttiin kelpaa kai vaan täysin ehjä tavara?
61218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sielä on alakyläläiset vieny vaikka mitä jätettä

Äänestä

Kannattaa soittaa ja varmistaa. Jos on liian rähjä, niin sitten kaatopaikka on oikea osoite.

Äänestä

kierrätyskeskus

Äänestä

Jos sohvasi on sen verran ehjä että siinä voi istua niin tuo meidän pihalle. Ei veloiteta mitään. :D

Äänestä
  • ehjät huonekalut.

    Äänestä

  • Tervetuloa hakemaan... Kyl siinä voi istua, vähän kuopalla keskeltä, mutta helposti korjattavissa, uusii sen välipuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siis minne? kirjoitti:

Minne vanhan siistin sohvan voi viedä? Kyseessä pikkuviallinen ( 1 alapuu poikki) yksilö. Ottavatko paljon maksua? Hyötyhallissa näytti olevan 15€ vastaanottomaksua rikkinäisestä sohvasta.
Konttiin kelpaa kai vaan täysin ehjä tavara?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu