Mistä kakut

Elikkä mistä olette tilanneet voileipä/täytekakut juhliin ja minkähintaisia ovat olleet? Kiitos ja kumarrus asiallisille vastauksille!
51305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Päiviönsaaressa Ahlströminkadun ja Evantorin kulmassa on yksi hyvä paikka, en muista kyllä nimeä, mutta kyllä sen huomaa kun kävelee vasenta puolta katua tehtaille päin. Voileipäkakut parhaan mitä ikinä olen syönyt! Muista kakuista en tiedä, mutta uskoisin olevan samaa laatua.

Äänestä
  • Leipomon nimi on PIRJON EINESTUPA ja edellisen
    kirjoittajan näkemyksiin on helppo yhtyä omien
    kokemusten kautta.

    Äänestä

Tyyskänhovista saa parhaimmat..ikinä en oo pettyny!!

Äänestä

Jatzkahvila Nekk'Amo kauppakadulla lähellä Eka markettia, sieltä saa kakkuja.

Äänestä
  • siellä on kalliita ja pahan makuisia kakkuja..en suosittele. Pienet pitopalvelut tekee hyvää työtä. Löytyy puhelinluettelosta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


juhliin? kirjoitti:

Elikkä mistä olette tilanneet voileipä/täytekakut juhliin ja minkähintaisia ovat olleet? Kiitos ja kumarrus asiallisille vastauksille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu