07.07.07 miitti 40+ HKI klo 15:00 alkaen...

Miitti40Hki

Nyt kerrankin ajoissa liikkeellä että lomailijatkin ehtisivät ilmoituksen nähdä... Eli heinäkuun miitti on tarkoitus pitää luonnon helmassa Vuosaaren Skatanniemessä (kts kartta Eniro(hki) s.55 DY 77).Paikalla taas tunnus merkkinä Suomen lippu.
Ohjelmassa olisi ainakin kalastusta (huom.mato onkeen ei tarvii lupia), makkaran paistoa sekä erilaisia kesäpelejä (esim. Petanque, mölkky yms...)mukavassa seurassa. Omat eväät, juomat ja retkeily/picnic välineet ( onki)mukaan. Aurinkoista säätä tilattu mutta kannattaa silti katsella tätä ilmoitus sivua jos luvassa sadetta niin paikka saattaa muuttua.Tule yksin tai kaksin tai vaikka koko perheen voimin mukaan viettämään kanssamme hauskaa päivää. Kuljetusta on myös mahdollisuus saada Vuosaaren metro asemalta miitti paikalle ja takaisin, mutta siihen on sitten ilmoittauduttava mailiosoitteeseen [email protected] tai [email protected] viimeistään perjantaina 7.6 joista saat paluu postina tarkempia tietoja. Jatkoille lähtijöitäkin (hki/keskusta) varmasti joukosta löytyy loppuillasta jos ei retki elämä ole voimia viennyt. Leikkimielisten kesäpelien voittajille luvassa ainakin diplomi...(ps.jos nurkissa jotain pientä ylimääräistä palkinnoiksi sopivaa niin mielellään vastaanotetaan t.Seve ja Hali).Nähdään siellä, hyvää kesän jatkoa kaikille...:-)

10

3980

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jukka-x

      No siinähän se tulikin otsikossa sen vastaus...
      Ongen ainakin meinaat ottaa ja matosia sekä nokipannun sekä muita tarvittavia "juttuja"...

      • Jukka-x

        Työt ajoi ohi... ja vei mennessään... harmi etten päässytkään :(


    • vinca

      jos jolle vois soitaa kyydistä? vai teffit metroasemalle?

      • severiina2

        LAITAPPA MEILIÄ TONNE ANNETTUUN MAILIIN NI SAAT YHTEYS TIEDOT...


      • explondi
        severiina2 kirjoitti:

        LAITAPPA MEILIÄ TONNE ANNETTUUN MAILIIN NI SAAT YHTEYS TIEDOT...

        kun en taida päästä taaskaan kun olis sukukokous Lahdessa ja sunnnuntaina tytön konfirmaatio... Eihän siinä muuten mitään mut tiedän että jatkoille kuitenkin homma etenis ja aamulla olis silmät ristissä hehhehhehhh


    • Mie kans tulen, ellen oo hukkunna haitten uamiaispöötää :)

      Oon vetämässä ennen tuota yhtä leiritapahtummoo ja kottiuvun hyvässä lykyssä 6.7 iltamassa. Ois mahottoman mukava, jos joku vois tuua miul ongen mukana...mie laiska kehtoo alakoo ruahoomaa semmosta tojjoo mukana junassa ;) ja jos sinne iltarientoihi männöö nih joha ne kahtos ihmeenä, et ongellako se nyt jo meenoo ukkoo ottoo...Tosin on miul kokemusta yheltä lapinreissulta ko joku nakkas pusikon takkoo lipan miun kuutammoo kiinni...mut ei meestä parrii kyllä tullu, vaik tuol iliveel se ukko yritti ;))))

      Ollaampa yhteeves nuistai sitte lähempänä. Ja miekö oon ko se Liisa ihmemuassa...rykäsen jonnii völjyy jo alakumatkasta, etten eksy suuremmasta ilosta :))

      Oikee lupsakkoo Jussin ootosta ja ellekeepä poijatkaa pisutella venneenlaijan yl, vua ottakkee mehukanister tyhjä mukkaa ko vesille määttä...siihen on heleppo ainakii teijän lorottoo ja ei huku ainakaa :)) Niin ja myö naiset sit vissiin joovuttaa vua sitä rakkoo kasvattammaa, jos ollaan veenpiäl..tai tieten voiha sitä lorottoo vaik äyskärii :)))

      Terpoin Senjuska

      • Tulossa kans ja mulla ainaki yks ylimääränen onki ja virveli sitte mukana. Ei tarvi sielt asti
        tuoda. Haliksella ehkä enempiki. Kiva ku tuut. Nähdään...


      • Higgins kirjoitti:

        Tulossa kans ja mulla ainaki yks ylimääränen onki ja virveli sitte mukana. Ei tarvi sielt asti
        tuoda. Haliksella ehkä enempiki. Kiva ku tuut. Nähdään...

        Tosi hieno juttu, niijustaa ja kiittää jo valamiiks :)

        Juu kiva tutustua siuhunki sitte iha kasvotuste...eikö näköstelemissiin ja halituksiin :)


    • lexza1

      Hassun haaskaa juhannusta kaikkiin savuihin tasapuolisesti karvakorville.

    • kartsa45

      Kuulostaa hyvältä ajatukselta.Toivottavasti on hyvä sää,ja kalaonnea.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      130
      4579
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      156
      3796
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      106
      3534
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      42
      2877
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      136
      1816
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1628
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1269
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1241
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1183
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1175
    Aihe