Autoliikkeen pihassa ois kyseinen iha siisti yksilö. Kävin koeajolla ihan ok, mitä nyt vaiheiston synkrot rusahteli. Viikko sitten leimattu pirssi tarjosin 300€, 400€ ainakin lähtis. Takuutahan tuolle ei anneta, lyönkö käteni paskaan jos ostan seiskavitskan?
Alfa-Romeo 75 1.6 kaasari
PessiQ
91033
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No kyllähän se niin on ja parmpaa autoa tuohon hintaan saa hakea. Ja kaiken uhallakin www.alfabbs.fi.
"lyönkö käteni paskaan jos ostan seiskavitskan"
Autohan on lähes sataprosenttisella varmuudella ruosteeton, virheetön ja kaikin puolin uutta vastaava. Luultavasti se tarjoaa sinulle huolettomia kilometrejä seuraavat 10 - 15 vuotta ilman mitään mainittavia remontteja. Öljyn tason kun tarkistaa 10 000 km välein ja 30 000 välein sen vaihtaa, niin eipä juuri ihmeempiä. Mukavaa ja edullista ajoa on luvassa. Autohan on hiljainen kuin mikä, ergonomia on huippuluokkaa ja istuimet markkinoiden parhaat. Juuri tuo kaasutinversio on tunnettu myös taloudellisuudestaan. Sekalaisessa ajossa keskikulutus jää alle 6 litran satasella. Tuohon hintaanhan molemmat renkaatkin ovat varmaan uuden veroiset. Jos eivät, niin tingi uudet kaupanpäälle.
nimimerkki J.n provoiluun ei kannata tarttua, tekstitstähän selvästi näkee että kyseisellä idiootilta on suhteellisuuden taju kadonnut kokonaan..
itsellä on parikin moista ollut ja ovat molemmat olleet ihan OK, mikään talousihmehän tuo ei kuitenkaan ole mutta eipä mikään suhteeton juoppokaan jos kaasarit on vain säädöissä, luultavasti kyseisessä yksilössä ovat jos on vasta leimattu..
ja paskaahan tuossa hintaluokassa on suhteessa enemmän tarjolla kuin priimaa oli automerkki mikä tahansa ja eihän tuohon hintaan uutta autoa todellakaan saa se pitää jo ymmärtää ostovaiheessa joten varmaan tuostakin saattaa jotain laittoa löytyä jos ei ole sitten ollut papan silmäterä.. ;)
...huumorintaju.
...taitaa itselläänkin olla tuollainen auto.
idiootti itse..
juu tämä on tietääkseni alfapalsta eikä mikään provopalsta..
on siis ollut pari 75:sta eikös se jo tullut ilmi vai onko luetun ymmärtämisen suhteen jotain ongelmia..
Ylensa alfistit ovat leppoisat ja mukavat ihmiset. Mika sinua harmitta? Relax. Ota rento.
ne vain on niin tosikoita, ei anneta moisten häiritä..
Ilmoitan tässä, vaikkei varsinaisesti tälle palstalle kulukkaan...
Alfa-Romeo 75 "Spark", olisi kaupan.
Erittäin erikoinen yksilö. Pienen kylkipusun kärsineenä, seisomaan jääneenä..
Vain korjattavaksi, 150€...
Keksi keino ottaa yhteyttä, niin kerron ehkä lisää...