Tjäreborg!

Onko poliisi ja ulkoasiainministeriö todellakin väärässä tässä passiasiassa? Tuossa linkki poliisin sivuille, sama tieto löytyy myös ulkoasiainministeriön sivuilta.

http://www.poliisi.fi/poliisi/home.nsf/pages/82EA350CCCA11EC0C2256BC20045C85E
21277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näin sanoo virallinen taho ja ovat luonnollisesti oikeassa. Kiitos kun korjasitte !
Terveisin Tjäreborg

Äänestä

Kommentoi aloitusta


............ kirjoitti:

Onko poliisi ja ulkoasiainministeriö todellakin väärässä tässä passiasiassa? Tuossa linkki poliisin sivuille, sama tieto löytyy myös ulkoasiainministeriön sivuilta.

http://www.poliisi.fi/poliisi/home.nsf/pages/82EA350CCCA11EC0C2256BC20045C85E

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu