Moi,
taas corolla ja Auris (laaduttomia, hirveitä ajettavia, Turkissa tehtyjä, rumia, vanhanaikaisia) näyttävät kaapin paikan toukokuun ensirekisteröinneissä. Tämä on melkoisessa ristiriidassa palstan "asiantuntijoiden" kommenttien kanssa, suurin osa heistähän pitää em. autoja täysin toivottomina, eivät missään hinnassa ostaisi niitä.
taas corolla ja Auris (laaduttomia, hirveitä ajettavia, Turkissa tehtyjä, rumia, vanhanaikaisia) näyttävät kaapin paikan toukokuun ensirekisteröinneissä. Tämä on melkoisessa ristiriidassa palstan "asiantuntijoiden" kommenttien kanssa, suurin osa heistähän pitää em. autoja täysin toivottomina, eivät missään hinnassa ostaisi niitä.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyllähän provopellet ostaisivat niitä jos pystyisivät. Siitähän se katkeruus syntyy kun ei rahkeet riitä ostaa parasta.
Toyota laskusuunnassa.
...käytännössä lähes kaikki autot ovat laskusuunnassa. Corolla on keikkunut top-10:ssä 60-luvulta tähän päivään joka ikinen kuukausi.
Mielenkiitoiseksi asian tekee Auriksen kova myynti. Malli (5-ovinen hatchback) myy enemmän kuin yksikään kilpailija kaikilla korimalleillaan! (pl. corolla)
Ja tietenkin kuten täällä toitetaan, mukaan ei ole laskettu niitä, jotka ovat virheellisen mainonnas perusteella peruneet kauppansa ennen luovutusta ja rekisteröintiä, niitähän täytyy olla valtava määrä. =))
vain Japanissa. Ota ensin asioista selvää ennen kuin kirjoitat perättömiä juttuja.
farmari-Corolla ja Corolla Verso.
perättömiä. Veikkaan, että pian saat lukea missä Corollia valmistetaan...
Japanissa vain Japanissa. Toiseksi Farmari mallia ei taideta enää valmistaa ollenkaan.
Corolla sedan malli
corollaa enää valmisteta missään.
huonoja autonvalmistusmaita molemmat.
nyt Japanista. Vielä pari vuotta sitten se tuli Turkista. Mutta kun puhutaan Corollasta yleisesti, niin ei pelkkä Sedan ole Corolla, vaan kaikki muutkin Corolla-mallit.
mutta Corolla Versokin on Corolla.
yleensä. Kaksi mallia verso ja sedan mallit. Miten voidaan silloin sanoa että corollat tulee Turkista. Voisihan myös sanoa silloi, että Corollat tulee Japanista
sedan on myös Corolla.
paljon Turkissa valmistettuja Corolla sedaneita ja farkkuja, valmistettu muutaman viime vuoden aikana.
Corollat. Missä ne on valmistettu ?
ole japanilaisia? Englantilaiset ja turkkilaiset ovat tulleet myöhemmin. Viime vuosina turkkilaisia ollut myynnissä paljon.
nuistelee sitä tikulla silmään. Niinhän se sananlasku menee. Pysytään vain nykyhetkessä
....onko se vaikuttanut myyntiin? EI! Corolla on keikkunut koko edellisellä korimallilla myyntitilaston kärjessä ja alkuperä on hyvin tiedossa.
Ja toiseksi; mistä ihmeestä on vedetty tieto, että turkin alkuperää jotenkin salattaisiin ja se tulisi yllätyksenä ostajalle? On aivan normaalia että autoja ei tehdä enää "alkuperämaissa". Porschea tehdään jopa Suomessa(!), ja unkarissa, monet autonvalmistajat siirtymässä Venäjälle (Ford). Vai miten on Jetan laita, tehdään mexicossa ja sen jälkeen rahdataan ties monenko mutkan kautta Suomeen.