Kajaanissa BJJ/lukkopaini???

... . . . ...

Löytyykö Kajaanista BJJ/lukkopaini reeniporukoita? Tai löytyykö reenikaveria 19 vuotiaalle 65kg aloittelijalle?

3

787

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • möhö

      Korjatkaa jos olen väärässä, mutta mielestäni ei Kajaanista ei löydy bjj seuraa. Jos olet aloittelija, mielestäni kannattaisi mennä judon peruskurssille. Sieltä saat perusteita, joista on hyötyä brassijujutsuun. Kajaanissa on erittäin hyvä judoseura, josta löytyy hyvää osaamista.

    • asterix77

      Moikka!

      Kajaanissa on aloittanut jonkunlaisen MMA-treenin eräs porukka. Käy siinä Kajaanihallin kahvion ilmoitustaululta vilkaisemassa yhteystiedot.
      Eiköhän heidän ohjelmaansa kuulu myös lukkopaini.

      Myös Kajaanin ju-jutsuseurassa painitaan aika ahkerasti..ainakin peruskurssin jälkeen.
      Ei tietenkään vastaa mitään bjj-treenausta mutta matossa väännetään suht ahkerasti.

      • ööajsfopg990´

        Ehkä paras veto olis se MMA seura, kun siellä varmaan treenataan aiankin lukkopainia (ja pitää muistaa BJJn vale tudo juuret, niin lyöminenkin on hyvästä) SIeltä saattaa löytyä muutakin porukkaa ketä kiinnostaa kerta pari viikkoon pyöriä puku päällä. SItten vierailemaan seuroissa, tölläämään videoita, kutsumaan vetäjiä Kajaaniin ja käymään seminaareja, niin siitä se toiminta lähtee käyntiin niin kun itsestään. =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      87
      3492
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1584
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1382
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1236
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      47
      866
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      852
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      822
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      790
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      764
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      747
    Aihe