Löytyykö keltään/mistään Tauskin Sinä vain nuotteja? Kirjastossa ei ole nuottikirjaa, jossa olisi, eikä kukaan tunnu netissäkään tietävän mistä nuita saisi.
Jos joku on joskus nuotittanut itse kyseisen biisin, olisko mahollista saada nuotit sähköpostiin tai oikeassa postissa?
Ens kesänä olis häät, joihin kaivataan kipeästi juuri tuon laulun nuotteja..
Jos joku on joskus nuotittanut itse kyseisen biisin, olisko mahollista saada nuotit sähköpostiin tai oikeassa postissa?
Ens kesänä olis häät, joihin kaivataan kipeästi juuri tuon laulun nuotteja..
Vastaukset 5
Vanhimmat
...osoitteesta www.lyricksbox.com tai googlaa muualta,pitäis löytyä ;)Onnea häihin...
Sanat kyllä löytyy ja soinnut, mutta nuotteja ei mullakaan ole!
Niin nuotit siis pianolle tai muulle melodiselle vehkeelle, vai riittääkö vaan soinnut (kitara)?
Biisihän sinällään on aika simppeli etsiä itsekin, ja voin ainakin kirjoittaa nuotit sinnepäin kunhan ehdin jonkun soittimen luokse.
eli jos vielä kiinnostaa. Ilmottele, niin hion vielä puhtaaksikin muistiinpanot. Jos biisi soitetaan pianolla, voin tehdä jonkinlaisen bassorivinkin vasurille, mutta kyllä soinnuilla pitäs rivimuusikonkin aika pitkälle päästä.
Eli siis melodia on kirjotettuna ja soinnut haettuna. Alkuperänen biisi menee Gm:sta, mutta ajattelin, että kirjotan nuotit sävelaskelen korkeammalta (Am), koska ei-ammattilaisten on helpompi soitella a-mollista.
Eli tarvin vielä nuotit. Ja pianolle. Pelkät soinnut ei kuulemma riitä, eli ihan semmoset niinku oikeissa nuottikirjoissa (en tiiä mitä ne on, olen aika huono musiikki hommissa).
Eli jos sulla vain on semmoset niin ois kiva jos saisin ne vaikka sähköpostiin [email protected].
Kiitos paljon jos vain saan ne.