Onko kanarialla, rhodoksella sairaala kunnollinen?

lapsen takia

Onko kellään tietoa, onko esim. Cran canarialla tai Rhodoksella hyvää sairaalaa, jos on tarvis? Onnistuuko niissä esim. aivoverenvuodon hoito?

Lapseni vuoksi kyselen, kun hänellä on aivoissaan verisuonipoikkeama ja mahdollisuus on, että joskus elämässä tulee aivoverenvuoto. Ajattelen, että jos lentäminen sitä jotenkin edistäisi? (Lääkäri ei kylläkään varoitellut lentämisestä.)

Uskaltaako näihin matkustaa? Ne ovat niin aurinkovarmoja paikkoja. Missä muussa välimerenkohteessa olisi hyvä sairaala varmuuden vuoksi.

3

1469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miksi ei?

      ihan hyvät sairaalat sillä kyllä sielläkin ihmiset sairastaa eikä kuulu laatuun ettei heitä hoideta.
      Se onko vaara kuinka suuri en osaa sanoa.

    • .-.-.

      Suosittelisin ehkä ennemmin menemistä jonnekin muualle, kuin noille saarille, esim. kreikan tai espanjan mantereelle, tällöin hyvä sairaalahoito on varmasti lähempänä (vrt. esim. ahvenanmaahan).

      • ollut

        MILLOIN VAIN VOIT LUOTTAA SAIRAALOIHIN SIELLÄ. ON EHDOTTOMASTI PAREMMATKIN SAIRAALAT KUIN MEILLÄ JOSSAIN SUOMESSA.TÄÄLLÄKIN JOUTUU MENEMÄÄN ERIKOISTUNEESEEN KESKUS-SAIRAALAAN, KUTEN JOKA MAASSA AINA SELLAISISSA TAPAUKSISSA.
        OLISI JO AIKA LOPETTAA USKOMASTA TÄTÄ MAATA JOKSIKIN ERITYISEKSI, KAIKESSA HYVÄKSI. MIETTIKÄÄ. MITÄ ENEMMÄN ASUKKAISTA MAASSA ON, SITÄ PAREMMAT SYSTEEMIT.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1589
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      72
      1400
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      230
      1366
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      231
      1301
    5. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      11
      1142
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1100
    7. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1059
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1029
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      90
      975
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      973
    Aihe