Kysymys teille!

Olen ollut tyttöystäväni kanssa 1,5 vuotta yhdessä ja rakastan häntä paljon. Hän on se oikea mulle, mut musta tuntuu ettei mikään riitä! Ennen kuin aloimme seurustelemaan, unelmoin hänestä enkä uskonut että päätyisimme yhteen.
Nyt olen alkanut ajattelemaan toista tyttöä, jonka kanssa vietin muutama vuosi sitten kesän yhdessä. Tiedän että olen tyhmä kun ajattelen toista tyttöä, koska tyttöystäväni on parasta mitä mulle on tapahtunut.
Asiallisia kommentteja kiitos. Mitä voisin tehdä?
5498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sitten kun tuntee itsensä paremmin, ei ihastu läheskään niin helposti.

Ihastuin itse nuorena tosi tiuhaan, nykyään en millään.

Äänestä

ajatellaan, että eroaisit nykyisestä Oikeasta ja lähtisit kokeilemaan uutta. Aikaa kuluisi ja huomaisit kuinka joku muu tyttö taas veisi ajatuksesi muualle. Elämässä on tehtävä ratkaisuja ja päätöksiä. JA yksi niistä on se, kenen kanssa haluaa yhdessä maailmaa katsella.

Ihmismieli on siitä ihmeellinen, ettei kukaan voi olla ajattelematta, millaistahan jonkun toisen kanssa olisi. Saat sinä ajatella toista, mutta intiimi rakkaus kuuluu vain yhdelle. Sen sinä päätät kelle, mutta aina tulee elämässä ihastumisia senkin jälkeen kun on yhteen päätetty mennä.

Älä päästä aarretta menemään ja kun tiedät millaisen aarteen olet napannut, neuvoni on ettet myöskään ota mitään riskiä sen suhteen. Opettele elämään sen faktan kanssa, että kaikkea ei tule saamaan, eikä tarvitsekaan :)

Äänestä

kaikki ihastuvat, toiset vaan useammin ja jossakin vaiheessa on vain tehtävä valinta siitä, kenen kanssa matkaansa jatkaa eteenpäin. painaako vaakakupissa enemmän yhteinen menneisyys vai onko tuntematon tulevaisuus kuitenkin ruusuisempi toisen kanssa. sinä vain itse tiedät mitä haluat ja teet valintasi sen mukaan. karua, mutta niin se vain menee...

Äänestä
  • todella hyvä, asiallisia ja kannustavia kommentteja olet saanut. Hienoa!

    Toivottavasti ne myös auttoivat selvittämään päätäsi, koska todellakin, jos rakastat tyttöäsi, olet saanut jo kaiken mitä tarvitset :) usko pois!! älä hukkaa onneasi tekemällä tyhmyyksiä. Ajatukset saa yllättävän helposti otteen ja pian olekin jo toiminnassa.

    Pidä kullastasi kiinni ja arvosta jokaista onnellista päivää ja muistele yhteisiä muistojasi ja unelmoi lisää yhteisestä ihanasta tulevaisuudestanne.

    Äänestä

Kiitos tuhannesti teille vastaajille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmä82 kirjoitti:

Olen ollut tyttöystäväni kanssa 1,5 vuotta yhdessä ja rakastan häntä paljon. Hän on se oikea mulle, mut musta tuntuu ettei mikään riitä! Ennen kuin aloimme seurustelemaan, unelmoin hänestä enkä uskonut että päätyisimme yhteen.
Nyt olen alkanut ajattelemaan toista tyttöä, jonka kanssa vietin muutama vuosi sitten kesän yhdessä. Tiedän että olen tyhmä kun ajattelen toista tyttöä, koska tyttöystäväni on parasta mitä mulle on tapahtunut.
Asiallisia kommentteja kiitos. Mitä voisin tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu