tietoa mikä paras merkki suomenajokoiralle? meillä apteekista ostettua hevosten/koirien suihkutettavaa sääskimyrkkyä. onko kellään kokemusta mikä olisi "laimein" sääskimyrkky, kun meidän yksi koira alkaa myrkyn laittamisen jälkeen pyörittämään kuonoaan hiekassa.
sääskimyrkky koiralle
9
4990
Vastaukset
- Petvital sumute
On ainakin luonnonmukainen ja siedettävän hajuinen hyttysiä vastaan. Ei siis sisällä mitään "myrkkyjä" hyönteisiä vastaan, joten luulisi sen sopivan myös ajokoirallekin.
Saa apteekeista.- eevert
Sitä on käytetty. Samoin tarhan ympärillä on pahinpana hyttysaikana poltettu hyttyssavuja. Lisäksi tarhan ympäriltä poistettu tarpeetonta aluskasvillisuutta ja alimpia puunoksia, jotta tuulenvire käy.
- kellään
kokemusta kyseisestä aineesta? kiitos sinulle kun vastasit
- on kyllä
loistava, koira ei pitänyt minään laimeaa tuoksua! kiitos!
- E.A
Ihan pelkkää tavallista oliiviöljyä, hiero kämmeniin ja sitten koiraan, tehoaa myös mäkäräisiin.
- Benjamiini
Moi! Ostin eläi kaupasta suihkutettavaa sääski/mäkäräiset myrkkyä joka pitää kyllä pestä pois eikä koira saisi nuolla sitä mutta apu olui kyllä aineesta mutta se vain että pesu on suoritettava iltasella pesuaineen kanssa.Sitten se punkkipantahan on tosi hyvä jota ei tarvi pestä vaan voi olla aina kesällä kunhan tuoksu toimii.!!!
- .........
Siskoni laittoi punkkipannan koiralleen joka estää myös hyttyset ja mäkärät. Mikään suihkutettava ei oikein auta. Nyt saa koira olla aivan rauhassa kaikilta ötököiltä.
- Kokeilin monia
......... kirjoitti:
Siskoni laittoi punkkipannan koiralleen joka estää myös hyttyset ja mäkärät. Mikään suihkutettava ei oikein auta. Nyt saa koira olla aivan rauhassa kaikilta ötököiltä.
Meidän koiralla on scalibor punkkipanta, -apteekista ollut jo monena kesänä.Tehoaa punkkeihin,niitä ei ole näkynyt mutta mäkärät syövät siitä huolimatta,mahan alus on verisiä pilkkuja täynnä,(vaikka pitäisi tehota hietasääskiin ainakin.)
Laitoin sekteriä jonka pitäisi olla myös koirille sopivaa,mutta koira alkoi vain kävellä edes takaisin ja hangata sitä pois ja oli ihan hermona,ei tykännyt siitä yhtään.Niinpä sen vuoksi pyyhin sen märällä rätillä pois ihan koiran mielen- rauhan vuoksi.
Kysyisin mielenkiinnon vuoksi minkä merkkisen punkkipannan siskosi laittoi?
Oma sisareni asuu ruotsissa ja on tilannut englannista yrtti pantoja jotka tehoavat,mutta en tiedä saako niitä muualta.Enkä muista nimeä niiden pantojen. - *******
Kokeilin monia kirjoitti:
Meidän koiralla on scalibor punkkipanta, -apteekista ollut jo monena kesänä.Tehoaa punkkeihin,niitä ei ole näkynyt mutta mäkärät syövät siitä huolimatta,mahan alus on verisiä pilkkuja täynnä,(vaikka pitäisi tehota hietasääskiin ainakin.)
Laitoin sekteriä jonka pitäisi olla myös koirille sopivaa,mutta koira alkoi vain kävellä edes takaisin ja hangata sitä pois ja oli ihan hermona,ei tykännyt siitä yhtään.Niinpä sen vuoksi pyyhin sen märällä rätillä pois ihan koiran mielen- rauhan vuoksi.
Kysyisin mielenkiinnon vuoksi minkä merkkisen punkkipannan siskosi laittoi?
Oma sisareni asuu ruotsissa ja on tilannut englannista yrtti pantoja jotka tehoavat,mutta en tiedä saako niitä muualta.Enkä muista nimeä niiden pantojen.Pitää kysyä siskolta. Se on nyt reissussa enkä saanut kiinni. Aikaisemmin oli yrttipanta ja koira raapi itsensä verille. Yrttipannoista muutenkin olen kuullut vastaavia kokemuksia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1083643Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai192602Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1202289Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62193Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81924- 361586
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581046Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36960Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 71919Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4867