Miten saan kalamiehen?

Leijona Nainen

Oon ihastunut todella ihanantuntuiseen kalamieheen ja olemme tavanneet pari kertaa. Enimmäkseen olemme jutelleet netin välityksellä. En ole varma onko tämä mies kiinnostunut minusta, hän ei oikein näytä merkkejä siitä tai sitten en ole huomannut. Emme ole tunteneet kovin kauaa.

Miten saan tietää onko hän kiinnostunut?
Ja miten uskallan lähestyä häntä?
Mitä kalamies haluaa naiselta??
Miten kalat näyttää kiinnostuksensa?

8

4792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalanen omaks

      Ihan ensimmäiseksi kysymyksiä:
      Missä olette tavanneet?
      Oletteko silloin jutelleet vai esim viettänyt vain aikaa yhdessä?

      Vastauksia:
      Kysymällä jos rohkeutesi riittää.
      Sen näkee hänen silmistään,jos hän tekee sinuun usein pitkiä silmäyksiä ja hymyilee takaisin sinun hymyillessä.
      Lähestyminen on helppoa,kunhan otat huomioon että kala voi olla ujo.
      20 sekunnin halaus tavatessa/erotessa poistaa isommat ujoudet,sitten heti juttelemaan.
      Siitä se lähtee,mut älä ole kokoaikaa äänessä.Pienet hiljaiset hetket keskusteluissa kuuluu asiaan ja mieti etukäteen aiheet valmiiksi,ellet ole Runeberi syntyjäsi.

      Mitä kalamies tahtoo naiselta.. Vaatimattomasti sanottuna kaiken;)
      Uskollisuus,rehellisyys,kiltteys,seksikkyys,jne ovat eduksi.
      Ole naisellinen,avoin,tunteellinen,älä esitä roolia, unohda liiat meikit ja horatsu releet,varaudu olemaan ´antelias` seksissä. Älä ahdista kalaa nurkkaan,äläkä saa häntä tuntemaan itseään kahlituksi,muuten hän ahdistuu ja karkaa,ellei lisäksi vielä masennu.
      Anna omaa aikaa ja tilaa kun hän sitä tarvitsee.
      Niin hän loistaa taas kilpaa auringon kanssa ja jyrää eteenpäin kuin jarruton veturi.
      Edellyttäen,ettet tapaa alkoholisoitunutta maanantaikappaletta..silloin juokse itse karkuun.

      Hänen kiinnostuksensa on kyllä helppo huomata.
      Seuraa hänen silmiään ja kasvon ilmeitä.. pokerface ikävä kyllä peittää tunteensa.
      Neuvon sinun viemään häntä niin, ettei kalamies huomaa sinun tekevän niin;)
      Tapaamisen jälkeen ilmoita heti haluavasi tavata uudelleen ja älä jätä pitkiä välejä tapaamisten väliin,sillä jää on tehty särjettäväksi:)
      Muista..älä ahdistele. Kahdenkeskinen hetki treffeillä kaukana hälystä tepsii paremmin,kuin raflassa ihmishulinassa. Vaikka kävellen ja siinä ohessa jäätelöä penkil nauttien.
      Mikset kysy tavatessa suoraan,että kiinnostatko häntä?
      Älä nyt ainakaan seksillä yritä tehdä vaikutusta häneen,muuten kalamies olettaa sinun olevan ´jakorasia` jollaisia he karttavat kaukaa.
      Hän tekee kyllä aloitteen,kunhan hetki SILLE on ajankohtainen;)
      Onnea kalastukseen,älä turhaan pujota matoa koukkuun vaan pyydystä katiskalla.. vaik loppujen lopuks sil omalla;)

    • kalamies

      kylläkii yl keskikoon(=iän)
      Mikäli minua halluut sualistoo, vieheen pittää olla pien, tuore ja nätti. Muuten on turha yrittöö.
      Kuitennii jos sattusit onnistummaa, varmaanniin riemurasiallas ee oes rajjoo ennenkun se reppee...

    • hyvä..

      kierrä kälämies kaukaa.Sinulle on totisesti parempaa ja rehdinpää merkkiä tarjolla.

      • ???

        Mitäköhän tuo tarkoittaa. Kalat ei muka rehti??? Olen kalat ja 100% luotettava ja rehellinen ja uskollinen, joskin jotkut tarinat menneestä voivat kertoessa huomaamatta paisua hieman kalajutuiksi...eli juttuihin tulee herkästi pikkuisen ylimääräistä lihaa luiden ympärille...


      • ole...
        ??? kirjoitti:

        Mitäköhän tuo tarkoittaa. Kalat ei muka rehti??? Olen kalat ja 100% luotettava ja rehellinen ja uskollinen, joskin jotkut tarinat menneestä voivat kertoessa huomaamatta paisua hieman kalajutuiksi...eli juttuihin tulee herkästi pikkuisen ylimääräistä lihaa luiden ympärille...

        Taidat olla valioyksilö tai se poikkeus joka vahvistaa säännön.Minulla on kalatmerkistä yli 20vuoden kokemus.En voi muuta sanoa kun että oli tai on melekoinen kettu.Niin kiero (ja omahyväinen) että sotkeutuu varmaan omaan näppäryyteensä.Mutta hyvin näkyy kelpaavan.Taitaa oikein tappelu olla että kuka saa ja kelle kuuluu!


      • Pepsi
        ole... kirjoitti:

        Taidat olla valioyksilö tai se poikkeus joka vahvistaa säännön.Minulla on kalatmerkistä yli 20vuoden kokemus.En voi muuta sanoa kun että oli tai on melekoinen kettu.Niin kiero (ja omahyväinen) että sotkeutuu varmaan omaan näppäryyteensä.Mutta hyvin näkyy kelpaavan.Taitaa oikein tappelu olla että kuka saa ja kelle kuuluu!

        Kalamies ei kerro tunteitaan, eikä oikeastaan tiedä itsekään mitä tahtoo...ota siitä sitten selvää...Vuoden kokemus takana..


      • veskarinainen.
        Pepsi kirjoitti:

        Kalamies ei kerro tunteitaan, eikä oikeastaan tiedä itsekään mitä tahtoo...ota siitä sitten selvää...Vuoden kokemus takana..

        Kalan kanssa puolitoista vuotta seurustelleena olen täysin eri mieltä.Kalalta olen saanut niin paljon hellyttä ja nimenomaan sitä tunteista puhumista.En koskaan ole tavannut miestä joka puhuu/pussaa niin paljon kuin kala.
        Ei varmasti puhu jos ei luota.Ei varmasti pussaile jos kokee antavansa suhteessa jatkuvasti saamatta itse takasin.
        Näin ainakin meillä.


    • ongella

      Odota kohta iskee.....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe