JenkkiTuulareilla keittää

http://www.winknews.com/news/local/7896352.html?video=YHI&t=a

Hauska video. Monen sadan läsnäolijan tarjouksien perusteella tehdyt kaupat on "markkinahinta", oli kalliilla ostanut tuulari asiasta mitä mieltä tahansa.
2298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sikahalpa. Se on niin suhteellista. Tämän palstan valittajat tuntuvat olevan sitä porukkaa mille kaikki on kallista.

Äänestä

Hauska tarina. Eli floridalainen tuulipuku oli mielestään onnistuneesti maksanut uudiskohteesta 300.000 USD viime vuoden puolella. Hän mahtoi olla melkoisen tyytyväinen itseensä kun oli kammennut pyyntöhintaa alas kokonaiset 10.000 USD! Nyt viikko sitten samanlaiset talot menivät huutokaupassa 145.000-180.000 USD:n hintaan.

Ja muutkin korttelin myymättömät asunnot ollaan dumppaamassa markkinoille sillä hinnalla, mikä vielä irti saadaan. Ostoaikeissa olleiden tai asunnon varanneiden talous on kaatunut suhdanteiden myötä, mikä on entisestään lisännyt tarjontaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ekonomisti 2 kirjoitti:

http://www.winknews.com/news/local/7896352.html?video=YHI&t=a

Hauska video. Monen sadan läsnäolijan tarjouksien perusteella tehdyt kaupat on "markkinahinta", oli kalliilla ostanut tuulari asiasta mitä mieltä tahansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu