espooseen avataan pian Alfa Milano huolto joka lupaa laatua kaikille alfoille. ainakin paremmin kuin Delta.!
tiedoks kaikill pääkaupungin alfisteille
GTA156
204141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
homma on sitä samaa kuin siellä Viikissäkin niin ei voi suositella. Hirveetä selittämistä miksi tämä tulikin kalliimmaksi mitä oli sovittu.
Juuri tuollainen selittely kuuluu ns. Alfa-kulttuuriin. Se on osa Alfa-nautintoa. Se lisää myös ihmisten välistä kommunikaatiota. Joku kutsuu sitä kylläkin huijaamiseksi.
ei ole ikinä ollut ongelmia ko. paikassa, voi suositella
"Juuri tuollainen selittely kuuluu ns. Alfa-kulttuuriin. Se on osa Alfa-nautintoa. "
Siis mitä helvettiä sinä yrität selittää ?
Jos samat hemmot pyörittää lafkaa kuin Viikissä, niin kierrän ko. puljun niin kaukaa kuin mahdollista.
mistä saa sitt hyvää palvelua pääkaupunginseudult?
Yleensä paranee korjaamopalvelut, ja mikä tärkeintä tarve korjaamolle vähenee :)
mikäköhän pitäs ostaa?
jos olisi varaa ? aivan varmasti. Ruikuta ihan rauhassa surkeuttasi. Tavallaan ymmärrän sinua Jakomäessä asuvaa.
ajaatko itse gta:llä? oks mitään hyviä mestoja mihin vois viedä auton huoltoon?
metsään, nimittäin asuinpaikka on aivan toisessa ilmansuunnassa, lauttasaaressa.
Viimeksi autoa valitessa ajoin myös Alfan, mutta en valinnut. Saksalainen laatu veti puoleensa.
(Sen verran voin valottaa, ettei ole mikään karvalakki-audi, ei sellainen peilaantuisi merinäköalaa vasten hienosti:)
onkos se sitten jokin pappamersu vai teinipemari..
Älä oo liian vaatimaton. Et sä missään Lauttasaaressa asu. Sä asut Espoon Westendissä.... eiku Suvisaaristossa... joo, Suvisaaristossa ja sulla on siellä 3 ha:n tontilla 380 neliön luksusasunto, 160 neliön autotalli, erillinen rantasauna-huvila, 200 neliön laituri uimakoppeineen ja oma vierasvenesatama ja sulla on pihalla siellä BMW X5, Audi A5 ja S-Mersu ja sun lempiharrastuksesi ovat purjehdus, laitesukellus, lentäminen, golf ja lapsellinen provoilu Suomi24:n Alfa Romeo -palstalla.
Menikö oikein?
sen on pakko olla Teemu Selänne!
Meitsi asuu larun vesitornissa. Siitä on kiva pörähtää helikopterilla ruuhkien yli töihin, autotallissa odottelee bugatti, jos tekee mieli kruisailla :)
Nyt, kun lätkäkausi loppui ja mestaruus tuli, on olo jotenkin niin tyhjä... Siksi tulin tänne laukomaan typeryyksiä. Mutta ei siitäkään olo parena. Lähtisinköhän Karalahden kanssa kaljalle?
"... ja lapsellinen provoilu Suomi24:n Alfa Romeo"
Napakasti kirijootettu.
Jussia vaan!
(BJ! Siis ei Jussia vaan, ku keskikesää vaan. Noh nytkään ei taaskaan kuljekaan)
köyhä.
Ymmarsinko mina vaarin?
ihan mutta melkein.