MALMIN ALUEELLA ETSITÄÄN kääpiövillakoiran/polankan sekotus pennulle riehumis/sosiaalistamis kaveria! viivi on 3kk ja KAIKKI rokotukset ovat kunnossa! =) viivistä kasvaa vain n.31cm korkea!
[email protected]
[email protected]
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
että eläinrakkaus on sulle täysin vieras käsite, otit sitten pennun sieltä mistä heti nyt halvalla sait eli trokarilta... etkä ilmeisesti tiedä mitään koiran rokotuksista ja sosiaalistamisestakaan. pentuparka, nimestään päätellen on narttu eli kiertoon vaan kun juoksut tulee (sehän oli yks oudoista syistä kun luovuit yhdestä edellisistä koiristasi).
hei!
miksi sä puutut asiaan josta et tiedä mitään?
viivi tulee kyllä asumaan meilllä ihan koko ikänsä!
mies halus kansssani pennun josta ei tule isoa!
kappas vaan kasvattaja/viron tuonti pennusta ei ole tullut allergiaa koska siinä on sellaset rodut millä ei ole aluskarvaa! tämä rotu sopii meille ja mitä säkin "itket"? onko tämä sinun asiasi?EI,mutta kun ei ole muuta tekemistä kun TOISTEN ASIOIHIN PUUTTUMINEN! en todellakaan ymmärrä.
" että eläinrakkaus on sulle täysin vieras käsite, otit sitten pennun sieltä mistä heti nyt halvalla sait eli trokarilta... etkä ilmeisesti tiedä mitään koiran rokotuksista ja sosiaalistamisestakaan. pentuparka, nimestään päätellen on narttu eli kiertoon vaan kun juoksut tulee (sehän oli yks oudoista syistä kun luovuit yhdestä edellisistä koiristasi)."
???????
rokotukset ovat kuule ihan kunnossa!
ja olen tehnyt aivan niin kuin eläinlääkäri on sanonut!
TÖRKEÄÄ HAUKKUA/MOLLATA IHMISTÄ KUN EI TUON TAIVAALLISTA HÄNEN ASIOISTAAN TIEDÄ!
pitäisi olla kunnossa vasta 4kk ikäisenä eli 16 vkoisena joista 2 vkoa on karenssi minä aikana vasta vastustuskyky tulee .
että löytyy kaltaisiasi pentutehtailun eli eläinrääkkäyksen tukijoita! ja jos et sattunut tietämään, allergisoimatonta rotua ei ole olemassa ja pohjavillalla tuskin on asian kanssa mitään tekemistä. ja mikä rotu on polonka?? ei kannattais uskoa satuihin.
sä voit ottaa yhteyden siihen mistä pennun kävin!
sanoit muumuassa että otin sieltä mistä HALVALLA sain????no mistähän..huh huh!
keltasesta pörssistä vantaalta tarkemmin
TIKKURILASTA!
haluutko mennä käymään kyseisen naisen luona
ja selvittämään tän mun koira jutun!
mikä tässä sua ärsyttää??
mutta :
eipä jaksa jankata,täytyy lähtee antaa pennulle
ruoka ja aamu lenkki!
onhan se kello kohta jo aamu 8.
Hei!
Mullakin on karvatassu polonka. Venäjän Bolonka. Tosiaan rokotukset annettu liian nuorena ja nyt joudutaan uusintakierrokselle. Hauva on syntynyt 10.02.
Lähellä malmia asutaan.
Huom!! polonka on suomessa sekarotuinen ja baltiassa, venäjällä ja saksassa rotukoira.
joo nii se eläinlääkäri mullekin sano että pitää antaa KAIKKI UUDELLEEN,KOSKA NE EI LUOTA SIIHEN ETTÄ PENNUT ON ROKOTETTU virossa PASSISTA HUOLIMATTA!
hyvä kuitenkin näin,
tiedämme että on rokotukset annettu oikein?!
hei..
mistä hait pennun?