kesko ei

haapavedelle vuosiin mitään. Nykyinen market onpudonnut pois kilpailusta ja putoaa edelleenkin uuden halpa-hallin avattua.Miksihän kesko karttaa haapavettä, samankokoisilla paikkakunnilla on kkk-supermarket.Ennen täällä oli alueen suurin k-market, mutta ei enää.
6556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei kuolevaan alueseen kannata investoida
eikä kuolevalla alueella ole mitään järkeä kilpailla!

Äänestä

Nimittäin S-ryhmä jyllää ja on monopoli asemassa. Kesko varmasti investoisi jos jotain tulevaisuuden näkymiä on, mutta Haapavetiset menee loppujen lopuksi aina S-markettiin. Tämä kyllä kääntyy loppuviimein omaksi tappioksi, nimittäin kun S-ryhmä on kohta tappanut kilpailun, niin se voi alkaa rahastamaan ja tämä tarina on tosi. Hyvästi halvat hinnat, hyvästi markkinatalous!

Äänestä
  • häpeämättömästi, aina on syrijäseuvun jäsen saanu maksaa enemmän osuuskaupan kassaan.

    Äänestä

  • rahastaa kirjoitti:

    häpeämättömästi, aina on syrijäseuvun jäsen saanu maksaa enemmän osuuskaupan kassaan.

    hienot systeemit ja myydään halvalla. Sitten kun kilpailijat on tapettu, niin voidaan alkaa rahastamaan.

    Äänestä

kauppis-väinön perillinen.
Pittää purra, kun on vielä hampaat.

Äänestä

Keskohan on ollut pitkät ajat putoamassa kilpailusta kokonaan näiden halpa-ketjujen päästyä jylläämään. Tokmannien, Hhallien, Kärkkäisen, Sokkarin ja Absinkin takia myynti ei voi muilta kuin laskea. Asiakkaita vain ei riitä loputtomiin, ja sen kyllä huomaa Keskon liikkeen ja Siwan parkkipaikoista. Siwahan sentään sai pelastuksekseen postin..

Kauppakilpa on tällähetkellä vain niin kovaa, että jos hetkeksikin unohtaa olla aallon harjalla, joutuu pohjapyörteisiin. Eikä siinä auta enää niksipirkatkaan eikä mitkään..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ole investoinut kirjoitti:

haapavedelle vuosiin mitään. Nykyinen market onpudonnut pois kilpailusta ja putoaa edelleenkin uuden halpa-hallin avattua.Miksihän kesko karttaa haapavettä, samankokoisilla paikkakunnilla on kkk-supermarket.Ennen täällä oli alueen suurin k-market, mutta ei enää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu