huhtihölmöt

Vieläkö löytyy lappeenrannasta ihmisiä jotka uskovat Arposen jorinoihin? Tasihin on ainakin hypännyt kelkasta pois.... Joku muistaakseni ehdotti Aropselle viime syksynä vuoden toimittajapalkintoa, hiljasta on pidellyt!
2597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Arposelle muuten esittiin valtion tiedonjulkistamispalkintoa usealta eri taholta ja esitykset lienevät voimassa edelleen. Eihän Huhtiniemessä mitään ole ratkennut, viimosen tiedon mukaan vainajia löytyy kuitenkin Taipalsaaren puolelta, kuten lehdistä on saanut lukea.

Äänestä

Huhtiniemen hommahan on vielä kesken. Professori Lavento kavereineen jatkaa kaivauksia lokakuussa sen paikan vierestä, mistä viime lokakuussa löytyi koskematon joukkohauta. Siinä vieressähän on se vuoden 1971 löydetty hauta, jota Karlsson ja Vainikka tutkivat ja jossa vainajia on sikin sokin haudattuna. Kunhan ne tutkitaan niin jatketaan sitte keskustelua kuka on "hölmö". Armeijan miehet tosin tekee kovasti duunia, että kaivauksia ei jatkettais.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


darter kirjoitti:

Vieläkö löytyy lappeenrannasta ihmisiä jotka uskovat Arposen jorinoihin? Tasihin on ainakin hypännyt kelkasta pois.... Joku muistaakseni ehdotti Aropselle viime syksynä vuoden toimittajapalkintoa, hiljasta on pidellyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu