EU kielsi suden metsästyksen

EU kielsi käytännöllisesti katsoen suden metsästyksen. Vain hyvin harvinaisissa erikoistapauksissa joissa eläin on häiriintynyt sen saa lopettaa.
111600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei kun päinvastoin. Suomi saa jatkaa susien tappamista aivan samaan malliin kuin muutamana viime vuotena. Näinhän päätöksessä todettiin. Luepa tarkemmin.

Äänestä
  • EU:n vastustajat pannan kuriin. Ettekö vieläkään uskoneet? Oma häpeenne kun EU rankaisee. Turvatakuita tuskin tulee ja jäsenmaksut nousee. Oma valintanne.

    Äänestä

  • jykevä päätös kirjoitti:

    EU:n vastustajat pannan kuriin. Ettekö vieläkään uskoneet? Oma häpeenne kun EU rankaisee. Turvatakuita tuskin tulee ja jäsenmaksut nousee. Oma valintanne.

    todelliset suden ystävät voisivat sitoa itsensä häirikkö susiin kiinni ettei niitä ammuttaisi.

    Äänestä

  • mg 42 kirjoitti:

    todelliset suden ystävät voisivat sitoa itsensä häirikkö susiin kiinni ettei niitä ammuttaisi.

    Det spelar ingen, inget och inga rol. Blott, endast och bara. Varg Olle Nygren.

    Äänestä

  • Viänäse Tumi kirjoitti:

    Det spelar ingen, inget och inga rol. Blott, endast och bara. Varg Olle Nygren.

    försöker du säga?

    Äänestä

  • mg 42 kirjoitti:

    todelliset suden ystävät voisivat sitoa itsensä häirikkö susiin kiinni ettei niitä ammuttaisi.

    helppo ampua sen jälkeen kun ne on ensin syöneet niihin sidotus susiaktivistit.

    Äänestä

tuo vaikuta kalan hintaan kuopiossa, saatika suden henkeen suomessa.
aivan sama mitä eu päättää, jos kansallinen taso ei asiaan puutu.

Äänestä

Se oli keskieuroopasta katsottuna välinpitämätön päätös ja täysin ilman asiantuntemusta toteutettu. Niin kuin vanha sanonta on: "Venäläinen on viisas, kun hän näkee suden hän ampuu sen".

Äänestä

Metsästys käsittänee yleensä tarvehankinnan.

Kodinturvaamista ei liene kukaan kieltänyt kuin ihmisten osalta.

Meillä täällä Kuhmossa ei ole susiongelmaa;)

Äänestä
  • ja sama ajatus varmaan pikkuhiljaa leviää koko maahan.

    Äänestä

ja tälläiset päättää suomen asioista.Suomalainen nöyristelevä lässy linja lopetettava,EU:ssa ja puututtava suomen oikeuksiin.Lässy viherpipertäjät pois EU-päätöksen teosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jykevä päätös kirjoitti:

EU kielsi käytännöllisesti katsoen suden metsästyksen. Vain hyvin harvinaisissa erikoistapauksissa joissa eläin on häiriintynyt sen saa lopettaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu