mut melkein vihaamaan sua ja itseäni. Siitä myös oma käytökseni johtuu nyt.
Olet saanut käytökselläsi
war_is_over
112679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
???????
mieheltä. Ei sen näin pitänyt mennä
haluaisi heilutella rauhanlippua ja hieroa sovintoa. Kaikki meni ihan huonosti, mutta ei nyt katkeroiduta ja kanneta vihaa. Elämässä on niin paljon hyviä ja mahtavia asioita edessäpäin. Ja sinusta ***** tykkään tosi paljon. Mutta ihmissuhteet ovat vain niin vaikeita asioita. En ole mikään mestari niissä asioissa. Olisin halunnut tehdä paljon asioita toisin. Oli väärinkäsityksiä ym. ihan älyttömiä juttuja. Ehkä joskus nauretaan näillekin älyttömyyksille. Vaikka jotkut jutut kirpaisivatkin, niin ei kannata enää olla jotenkin "suuttunut".
ei elämä tähän kaadu ja kuka nyt sitten oletkin, niin tsemppiä sinulle ja iloista mieltä nyt. Minä ainakin olen päässyt yli "suuttumuksestani" enkä jaksa enää valittaa ja kantaa kaunaa. Mitä turhia. On paljon suunnitelmia ja aika näyttää, mikä toteutuu ja mikä ei. Ei sitä koskaan voi tietää. Sitten jos pelaa koko ajan varman päälle, niin aika nynnyttelyksi menee kaikki.
Oli minulle
HYVÄÄ YÖTÄ MAAILMA!!!!!!!!!!!!
kiinnostaa! aina ei asiat mee niinku haluaa, elämän opetus nro 1.
meille kaikella 13 vuoden kokemuksellasi?
mulla tässä on ollut tarkotuskin. tai sitten ei, en enää itekkään tie ku tuntuu et vihaan kaikkia. Oravanpyörä pyörii vinhasti, et uskokkaan.
toiseen käytös-kirjoitukseen?Miksi vihaat minua?
Miten olen käyttäytynyt?
huomannut,ettet pidä minusta enää,sitä ei ole
voinut olla huomaamatta.En vain tiedä,kuinka olen käyttäytynyt,olet siitä kyllä aikaisemminkin
minua moittinut,silloinkaan en tiennyt mitä tar-
koitit.Ja sinähän et koskaan puhunut mitään,se-
littänyt mitään.Sinä vaikenit,ilkeilit,et kertaakaan kysynyt,kuinka voin,mitä kuuluu,vaikka
kerroin tilanteeni.Kysyin kuulumisiasi,kerroin omiani,et vastannut sanallakaan.Yritin niin pitkään puhua,että sinua on varmaan huvittanut
ja kiukuttanut,mutta kyllä tämä loppuu.
Aamulla aikaisin lähden liikkeelle ja puolenpäivän aikaan olen jo kaukana,monen sadan
kilometrin päässä,eikä siellä ole nettiä.
Minä en koskaan vihannut sinua.
Kun kerran rupesin ihailemaan sinua mikään asia ei siitä ole muuttunut. Vastailut täällä näihin valmiiksi vastattuihin viesteihin kyllä sekoittaa asioita. Suurin osa niin vakaviakin etteivät oikein tänne edes kuulu. Ilahduttaa olisin halunnut monella tavalla ja lähestyä ystävyydellä. Ihailen ja kunnioitan sinua enempi kuin aikaisemmin.