Lumonilta ei vastata viesteihin vika-asioissa siellä pakoillaan vastuuta takuusta.
Olen ottanut kirjeitse ja sähköpostitse yhteyttä
lumonin johtoon saakka viestit häviää kuin kankkulan kaivoon,ei olla vastattu.
Asennuksesta kulunut n.2 vuotta ikkunoita ei tahdo saada auki.
Taitaa olla aika hihuli firma.
Olen ottanut kirjeitse ja sähköpostitse yhteyttä
lumonin johtoon saakka viestit häviää kuin kankkulan kaivoon,ei olla vastattu.
Asennuksesta kulunut n.2 vuotta ikkunoita ei tahdo saada auki.
Taitaa olla aika hihuli firma.
Vastaukset 5
Vanhimmat
jos väität jotta Lumon parvekelasit eivät pelaa on nimittäin 6-vuoden kokemus eikä asennuksen jälkeen ole tarvinnut korjailla tai säädellä.
teettää! mitäs keksiivät kokoajan niitä niin sanotusti "parempia" malleja. aina kun tulee uudistettu malli niin ei oo kokemusta mallin vioista. vai oisko niin että aina kun ilmenee joku vika niin pakko kehittää uusi malli kun ei kannata ruveta miettimään miten korjata vanhan viat.
naurettava pulju.
Nyt asiat on päinvastoin,meilläkin oli kahdessa asunnossa johonka itse asennutimme lasit hyvää laadukasta työtä se oli 10 vuotta sitten.
Nyt ncc:n asennuttamat lasit työ tosi surkeaa asentajat eivät tunne suoraakulmaa lasit eivät ole linjassaan,en yleensä arvostele turhasta suosittelin jopa tutuillekkin limonin laseja mutta nyt en suosittele edes pahimmalle vihamiehellekkään.
kunnes otin yhteyttä kuluttaja-asiamieheen niin alkoi yhteys välillämme pelaamaan ja tulivat korjaamaan keskeneräiset hommat! Jos jotain aloittaa niin sen saisi myös viedä loppuun, siitä se asiakaskin maksaa!
taitaa Lumonilta olla ammattimiehet karanneet, kun on jatkuva haku päällä ja valitukset senkun lisääntyy...