iho-oire

Onko kenelläkään kokemusta ihokeliakian suhteen, eli voiko ihottumaa tulla muuallekinkuin kyynärvarsiin ja polvitaipeisiin?
31126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ihokeliakian näppylät tulevat kyynärpäihin, polvien etupuolelle, pakaroihin. Hoitamattomana niitä voi olla melkein missä tahansa.

Äänestä

Ihokeliakia on ilkeä tauti jo sinäänsä sitä minulla esiintyi päänahkassa nytkin ja pakaroissa sekä ympäri vyötäröä eikä siinä auttanut muu kuin mennä tulikuumaan suihkuun niin sai nukkua sen 4 tuntia minulla kun on ollut sitä oikein pahaa laatua oleva mutta nyt olen saanut kuriin tiukan ruokavalion kautta 9 vuotta koekaniinina olleena, taistelua vain niin kyllä siitä pääsee eroon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pirpur kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta ihokeliakian suhteen, eli voiko ihottumaa tulla muuallekinkuin kyynärvarsiin ja polvitaipeisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu