Lumipalloheisin tuholaisten torjunta

Neuvokaa millä ainella torjutaan lumipalloheisissä olevat tuohlaiset. Olen kuullut,että keväisin pitäisi käsitellä jollakin ainella, mutta millä?
Taimi on istutettu toukokuussa ja on nyt täydessä kukassa.
1841
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sillä minä olen suihkutellut tuholaiset niin kärhöistä, ruusuista kuin lumipalloheidestäkin...Mutta mene kauppaan ja kysy sieltä, jos täältä ei parempaa tai asiantuntevampaa vastausta tule. Malasiini on tosi "paha" aine, muista suojata itsesi, henkitys myös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ensikertalainen kirjoitti:

Neuvokaa millä ainella torjutaan lumipalloheisissä olevat tuohlaiset. Olen kuullut,että keväisin pitäisi käsitellä jollakin ainella, mutta millä?
Taimi on istutettu toukokuussa ja on nyt täydessä kukassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu