Tällä palstalla on nostettu kyseinen viihdetaiteilijan poika esille.
Tiedän hänen tekosensa, sekä häntä auttaneita ihmisiä.
Hän on kieltämättä ollut raukka,mutta onko tuomio hänestä lopullinen ja ikuinen?
Mitä keinoja keksisitte tälle henkisesti heikolle kaverille,mutta varmasti elämänsä hän haluaaa pelastaa,millä keinon hänellä olisi mahdollisuus sovittaa tekonsa?
Hän on pahoinpidellyt itseään heikompia, on tehnyt monia rikoksia.En osaa varmuudella sanoa onko hän vieläkään täysin parantunut.
Lehdissä hänen haastattelunsa oli soopaa, jokainen joka lähtee huumeiden tielle on itse vastuussa itsestään.
Niin,millä keinoin tämä poika,jolle työnteko ei maistu,voitaisiin saada sovittamaan tekonsa??
Tiedän hänen tekosensa, sekä häntä auttaneita ihmisiä.
Hän on kieltämättä ollut raukka,mutta onko tuomio hänestä lopullinen ja ikuinen?
Mitä keinoja keksisitte tälle henkisesti heikolle kaverille,mutta varmasti elämänsä hän haluaaa pelastaa,millä keinon hänellä olisi mahdollisuus sovittaa tekonsa?
Hän on pahoinpidellyt itseään heikompia, on tehnyt monia rikoksia.En osaa varmuudella sanoa onko hän vieläkään täysin parantunut.
Lehdissä hänen haastattelunsa oli soopaa, jokainen joka lähtee huumeiden tielle on itse vastuussa itsestään.
Niin,millä keinoin tämä poika,jolle työnteko ei maistu,voitaisiin saada sovittamaan tekonsa??
Vastaukset 22
Vanhimmat
Taas alkaa tämä julkkis show.. Miksi julkkiksia pitäisi kohdella eritavalla kuin meitä ns."tavallisia". Miksei häntä voida kohdella ihan niinkuin muitakin ihmisiä jotka tekevät samalla tavalla.. Ei hän tarvitse mitään "ihme"rangaistuksia vaikka julkkis onkin! Kohdellaan julkkiksia ihmisinä! Samat rangaistukset kuin ei julkkiksillekkin!
vaaransi monen sivullisen hengen koheltamalla poliisia karkuun Itiksen risteyksessä. Linnaan loppuiäksi koko suku... samanlaisia taitavat olla kaikki
On helppo aina sortaaj a syyttää muita. Uskon että Kirkankin nuoruudesta löytyy paljon aineitten käyttää sekä alkoholi käyttöä. Mistä me lopulta tiedetään kenenkään perhe elämästä mitään. Mitkä asiat on johtanut mihinkin. Aineitten käyttäjätkin on ihmisiä. Boris on käyttänyt aineita vuosia. Mutta silti Boriksella on maailman kultaisin sydän. Ja paljon hyviä puolia myös. Älkää sorrettua painako vaan nostamaan ja kannustakaa. Silloin se toinen viisi nähdä sitä toivoa ja valoakin jossain.
Mitä vittua selität????
Jos Kirkan poika Boris on narkkari/rikollinen niin hän ottaa tuomiot vastaan!
Ainoastaan edesmennyt Kirka voisi miettiä miten on lapsiaan kasvattanut
Miten menee Boriksella nykyään?
On Kirkan poika.
Narkkari on aina narkkari. Todella harvat pääsevät lopullisesti ja ikuisesti aineista eroon.
Siihenhän nämä huume-ja rahanpesurikolliset pyrkivät, että yksikään käyttäjä ei pääsisi irti huumekoukustaan. Kas näin nämä koukkuun jääneet käyttäjät rahoittavat näiden katiskalaisten ja heidän morsiamiensa elämän. Passaa sitten katiskamorsioiden postilla someen kuvia skumppalaseista, rolexeista ym. verirahoilla hankkimistaan tyhjäpäisistä logoiluistaan.
Ja turha sanoa, että koukkuun jäänyt narkkari käyttää huumeita vapaehtoisesti.
👍 Asiaa 👍
Nämä Ihanat ja Kauniit morsiamet ja sulhaset vielä oman suoratoistopalvelusarjan saavat, kun heitä niin kovasti ihaillaan.
Luxusta elämään. Toisaalla narkkareiden perheenjäsenetkin pelkäävät velkojien iskuja, vaikka syyttömiä ovat.
Onko nämä katiskasulhojen ja katiskamorsiamien "sarjat" ja somet tietyn asian ympärille rakennettua piilomainontaa? Vai miksi näitä "sarjoja" tehdään saati näytetään.
Asiaa kirjoitat.
Meidän pitäisi yhteiskuntana jo vihdoin panostaa narkomaanien vieroitushoitoon.
Miksi Suomessa ei haluta panostaa asaan rahallisesti? Kuka hyötyy siitä, että Suomessa on yhä nuorempia (suorastaan lapsia ) narkkareita? Kuinka monen narkomaanin pitää kuolla ennen aikaisesti vain siksi, että apua ei ole tarjolla?
Miksi asioita ei laiteta kuntoon ja uudisteta lainsäädäntöä samalla?
Kirkan poika käy nimettömien narkomaanien kokouksissa ja viettää päihteetöntä elämää.
Sunkin kannattaisi lukea 12 perinne. Se kenellekään kuulu missä käy.
Mistä on tää tieto?
Ja pitääkö paikkansa nyt vuoden kuluttua?
Kirkan toinen poika on niin jees! Eikös niitä ollut 4 lasta.
Nikolai, Katarine, vuonna 1982 avioliiton ulkopuolella syntynyt tytär ja Boris.
Jokainen on vastuussa vain itsestään vaikka olis narkkikin.
Boriksella on ainakin 1 lapsi, kyllä siitäkin pitäisi vastuu kantaa?
Jotenkin ymmärrän miksi heikompi aines ei jaksa tätä nykyelämää.
Boris on itsekäs narkki kun taas Nikolai on hyvä tyyppi
Kirka oli hyvä tyyppi ja hyvä laulaja!