Huomenlahja...

orvokki76

Heips..

olen menossa naimisiin parin viikon kuluttua ja huvittaa kun osa ihmisistä stressaa esim. huomenlahjojen kanssa..heh.

,omä en ainakaan tule mieheltäni saamaan yhtä ainutta lahjaa vihkimisen kunniaksi, koska en ole koskaan ennenkään häneltä yhtään lahjaa saanut. Muuten ihana ja romanttinen mies, mutta vihaa eniten maailmassa lahjojen ostoa, joten ei osta koskaan mitään.
minä meillä se, joka ostaa esim. joululahjat omille ja hänen lapsilleen,,.,

6

1313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mut

      Minunkaan tuore aviomieheni ei pahemmin lahjoja ostele. Se olikin sitten suloinen yllätys, kun hän kaivoi hääpäivän jälkeisenä aamuna pienen korurasian esiin!

      Tiedä vaikka sinunkin kohdallesi osuisi sellainen ihme:)

      • orvokki76

        minunkin tuleva mieheni on joskus välillä ylltyksiä täynnä..heh


      • sentään
        orvokki76 kirjoitti:

        minunkin tuleva mieheni on joskus välillä ylltyksiä täynnä..heh

        ...hyviä sellaisia:)


      • orvokki76
        sentään kirjoitti:

        ...hyviä sellaisia:)

        hän kun on sitä normaalia suomalaista perusjunttimes mallia, ettei puhu ja pussaa kun väkisin..heh. en silti ole koskaan mitään huona ylläriä saanut..


    • nyt mutta

      miksi sinä ostat joululahjat hänen lapsilleen? Jos ei sen vertaa tajua, kuinka tärkeitä ja jänniä lahjat lapsille ovat, sietäisi joutua katsomaan sen suunnattoman pettymyksen lapsen kasvoilta! Ja toisaalta: toivottavasti et ostele sitten sinäkään miehellesi lahjoja, kun eivät kerta hänelle minkäänarvoisia ole.

      • orvokki76

        tottakai ostan mieheni lapsille lahjoja, koska olen heille miltein kuin äiti, sillä asumme kaikki samassa taloudessa ja mieheni lapset tapaavat äitiään vain n. kerran kahdessa kuussa nykyään.

        Ostan kyllä miehelleni lahjoja ihan samalla tavalla. mieheni nyt vaan sattuu kuulumaan niihin miehiin, jotka eivät ole koskaan lahjoja "joutuneet" itse ostamaan..eli siihen ihanaan perussuomaliseen junnttiin sukupolveen. ei siis ollut tarkoitus valittaa asiasta..joten älä sinä nyt siellä kimmastu..heh.

        jos sinulla on mies joka ostelee lahjoja ja sen semmosta, niin se on sinun miehesi, ei onneksi minun. mieheni hoitaa tuon romantikka puolen ihan eri tavalla ja oikeastaa paremmalla tavlla, kuin monen muun mies...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2642
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      73
      2241
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1641
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      49
      1106
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      947
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      280
      944
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      68
      829
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      824
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      759
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      741
    Aihe