Työttömien ruokala saa yhteiskunnasta tukea palkkakuluin työvoimakeskuksesta ja sossu maksaa vuokrat sähköt jne.Arvonlisä vero maksetaan olevinaan?
Työttömän ruokala tuetaan veromarkoin
seurustelu on kallista
6719
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mennyt vieläkään pääkuoreen, että tämänpäivän työssäkävijä on huomisenpäivän työtön, eli me kaikki olemme pätkä työläisiä ja sellaisina me myös pysymme. Kun herjaatte, tai viette toisen suusta ruuan, miettikää ensin, oletko itse se huomisen kurja?
mihin muihin toimintoihin Lieksalaistenkin veromarkat menevät. Yksi suurimmista on varmaankin tämän työttömyyden hoito ja sen kerrannaiskustannukset. Myös sinun hyvä seurustelu on hyvin kallista- kirjoittaja elämässäsi on asioita hyvinkin monia joita tuetaan verovaroin.!
aivan oikein että tuetaan ja tuki vois olla suurempikin,ei tartte olla näille työttömille KATEELLINEN,nykyään se voi osua kohdalle itsekullekin,miksi muuten osa-lieksalaisista ovat niin kateellista porukkaa(kun näitä viestejä on täällä palstalla lukenut,kateus paistaa useammasta viestistä)
niin saa se ressukka feikki simokin sapuskaa joskus kun se on niin avuton rehjake
EUn liikatuotantoa tässä puretaan !
Kaikkien on syötävä ja odotettava että
työnantajat soittavat ?
kurjala