Onko tämä raiskaus?
Haloo!
55322
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
sä itse olet?
Jos tuo on oikeasti tapahtunut, niin onhan se.
Eipä ole tarinaa enää jäljellä. Sen verran huonosti kirjoitettu, että joutikin pois. Ainoa murhe on, että löytyykö se poliisille todisteeksi tarvittaessa vai onko poliisi pyytänyt poistoa?
Eikös se viesti joka oli tolla sivulla ollut vain fantasiatarina niin kuin tälläkin palstalla osastossa "Seksinovellit" olevat tarinat. Fantasioista/mielikuvitustarioista ei voi tuomita. Ja vaikka olisikin ollut se kertomus tosi, niin sen perusteella eivoi ketään tuomita, jos edes pidättää.. Raiskaus on kuitenkin vakavarikos. (jos sellaisesta valehtelee, niin saa vankeutta)
miten raiskauksesta valehtelusta voi saada vankeutta kun edes raiskauksesta ei saa?
Tässä esimerkki: Rikoksesta epäilty saa muuttaa kertomaansa niin monta kertaa kuin haluaa, mutta "uhrin" pitää pysya koko ajan samassa tarinassa ja kerrottava totuus. Eli epäilty saa valehdella, mutta uhri ei. Samoin jos ns. uhri valehtelee tulleensa raiskatuksia, hän saa siitä tuomion koska hänen kuuluu puhua totta.