Huippuvalmennuksesta

tyytymätön kurssilainen

Itse en henkilökohtaisesti ainakaan suosittele kyseistä kurssijärjestäjää kenellekään. Kauppakorkea Intensiivi -kurssi oli osittain hyvinkin hyödyllinen, mutta esimerkiksi kurssimateriaali oli täynnä kirjoitusvirheitä - jopa siinä määrin, että tiivistelmämateriaalissa on kaavoja väärin, kurssikokeiden kysymyksistä ei välillä saanut kunnolla tolkkua jne.

Lisäksi en pitänyt muutamien opettajien opetustyylistä.


Tämä on tietysti henkilökohtainen näkemykseni, mutta hinta-laatu -suhde on kyseisellä kurssijärjestäjällä kyllä aivan surkea.

Noh, katsotaan miten menee itse pääsykoe huomenna.

2

1320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kallein ei ole aina paras

      En tosin käynyt kauppakorkean kursseja, mutta saman puljun kuitenkin. Opettajat olivat jotenkin innottomia (tyyliin: sama mulle opitteko te kunhan saan tästä fyrkkaa), suosittu vastaus kysymyksiin oli "en tiedä". Järjettömillä ryöstöhinnoilla uskomatonta paskaa.
      Sitten menin ainejärjestön kurssille (oli muuten uskomattoman hyvä: asiantuntevaa, inspiroivaa opetusta, todella kattava tehtävä ym. paketti jo heti ekalla tunnilla ja mainittakoon että puolet huippuvalmennusta halvempi). Kallein ei ole aina paras.

      • GullSea

        Mulla toimi kyllä ihan hyvin. Yks opettaja oli aika laimee, mutta muista tykkäsin. Toisaalta sen laimeen opettajan materiaaleista oli kuitenkin ehkä eniten hyötyä pääsykokeessa. Pääsin sisään just sinne, minne halusinkin ja aika pitkälle just ton valmennuskurssin takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1806
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1262
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      72
      985
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      909
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      838
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      751
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      742
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      691
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      673
    Aihe