Huippuvalmennuksesta

tyytymätön kurssilainen

Itse en henkilökohtaisesti ainakaan suosittele kyseistä kurssijärjestäjää kenellekään. Kauppakorkea Intensiivi -kurssi oli osittain hyvinkin hyödyllinen, mutta esimerkiksi kurssimateriaali oli täynnä kirjoitusvirheitä - jopa siinä määrin, että tiivistelmämateriaalissa on kaavoja väärin, kurssikokeiden kysymyksistä ei välillä saanut kunnolla tolkkua jne.

Lisäksi en pitänyt muutamien opettajien opetustyylistä.


Tämä on tietysti henkilökohtainen näkemykseni, mutta hinta-laatu -suhde on kyseisellä kurssijärjestäjällä kyllä aivan surkea.

Noh, katsotaan miten menee itse pääsykoe huomenna.

2

1356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kallein ei ole aina paras

      En tosin käynyt kauppakorkean kursseja, mutta saman puljun kuitenkin. Opettajat olivat jotenkin innottomia (tyyliin: sama mulle opitteko te kunhan saan tästä fyrkkaa), suosittu vastaus kysymyksiin oli "en tiedä". Järjettömillä ryöstöhinnoilla uskomatonta paskaa.
      Sitten menin ainejärjestön kurssille (oli muuten uskomattoman hyvä: asiantuntevaa, inspiroivaa opetusta, todella kattava tehtävä ym. paketti jo heti ekalla tunnilla ja mainittakoon että puolet huippuvalmennusta halvempi). Kallein ei ole aina paras.

      • GullSea

        Mulla toimi kyllä ihan hyvin. Yks opettaja oli aika laimee, mutta muista tykkäsin. Toisaalta sen laimeen opettajan materiaaleista oli kuitenkin ehkä eniten hyötyä pääsykokeessa. Pääsin sisään just sinne, minne halusinkin ja aika pitkälle just ton valmennuskurssin takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      94
      9127
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      56
      4809
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4501
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      53
      2823
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1546
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1336
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1276
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1222
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      41
      1189
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      168
      1140
    Aihe