Olen päättänyt lopettaa tupakoinnin ja tänään on ensimmäinen päivä ilman tupakkaa. Mitään nikoretteja en aio ottaa vaan hammasta purren vain yksinkertaisesti lopetan tupakoinnin kuin seinään. Tänään on ollut helvetin kipeä pää ja särkylääkkeetkään ei auta.
hammastapurren
tupakkiboy
2245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Älä vaan lannistu vaan jatka lakkoa!! Se kannattaa. Päänsärky varmasti helpottaa ja muut oireet ajan kanssa. Syö vaikka lakritsia, jos tekee mieli tupakka!
Tsemppiä!!
Toivottavasti pysyt päätöksessäsi.
Tunti kerrallaan.Aina kun tekee tupakkaa oikein paljon mieli, lupaa itsellesi, että odottelet tunnin ja katsot sitten.Tunneista tulee päiviä ja päivistä viikkoja.Jokaisen tunnin jälkeen kynnys mokata on korkeampi- olet jo kestänyt siihen asti, mitäs sitä enään pilaamaan.Keksi itsellesi tekemistä,nyt varsinkin kun on kevät sitä voi keksiä kaikenlaista.Ehosta vaikka vanha huonekalu
uuteen uskoon, siinä kuluu aika, eikä tule edes tupakkaa ajatelleeksi.Päänsärky hellittää kyllä muutamassa päivässä-raitis ilma voi olla siihen paras apu.Särkyhän vaan kertoo siitä kurjasta myrkystä joka pitää keuhkojasi vankinaan-taistele siitä irti, sinä määräät keuhkosi:)
Onnea matkaan!Kerroppa vaikka välillä miten sujuu!