haittaako jos poika on vähän nuorempi?

oon tykännyt yhestä pojasta. ennen luulin että se on mua muutaman kuukauden vanhempi ja se on aika söpö. olemme usein kesällä yhdessä nelisteen mun kaverin, sen kaverin kaa. meillä oli tosi hauskaa. mutta kun huomasin että se onkin mua 6 kuukautta nuorempi mutta haittaako se? huomaan että tykkään aika monesta pojasta, mutta kun se vanha on niin ihana alan uudestaan tykkäämään siitä enkä pysty unohtamaan. (^_^) se on myös jossain vaiheessa tykännyt musta. kannattaako jatkaa tykkäämistä tai yrittää unohtaa? haittaako ikäero?
171596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

hei haloo jos teillä on 6 kk ikäeroa, niin ei varmasti mitään mahdollisuuksia seurusteluun!

niin eli unoha koko tyyppi.

Äänestä
  • Mitäs vitun väliä vaik on 6kk ikäeroo? Oha se epätavallist ehkä vähä, jos poika on nuorempi, mut tuski tuo ny nii paljoo häiritsee...

    Äänestä

Siis mitä helvettiä? 6 kuukautta nuorempi. Ketä se haittaa?

Äänestä
  • kiitos kakille jotka ovat vastaneet

    Äänestä

  • oliko tää provo?siis 6kk vaan teillä ikäeroo=O

    Äänestä

Ei mun exää haitannu vaik mä oon sitä kaks kk nuorempi(hän syntynyt 8.6 ja mä 8.8)

eikä toi 6 kk:kaa varmaa haittaa :)

ainakaa jos ootte samana vuonna syntyneet :)

Äänestä
  • noh, äläs nyt >.< ???

    Äänestä

"kannattaako jatkaa tykkäämistä tai yrittää unohtaa?"

Siis että KANNATTAAKO jatkaa tykkäämistä?! Ihan että kannattaako! Olisihan se tosiaan kiva, jos voisikin noin vain säätää sen tykkäämisen ON -ja OFF-moodeille...

Joo, kuuden kuukauden ikäero on AIVAN liikaa. Itse asiassa jo kuuden tunnin ikäero on liikaa, etkös sitä tiennyt?

Äänestä

no mitä väliä? eikai mua varmaan haittais vaikka poika olisi vuodenkin nuorempi, kunhan ollaan samalla aallopituudella.

itse asiassa, olen (tai ainakin luulen olevani :D) kiinnostunut pojasta joka on mua noin seitsemän kuukautta nuorempi, mutta ollaan siis kuitenkin samana vuonna synnytty ;>

eikä se tykkääminen todellakaan ole (ainakaan pitäisi olla) säädeltävissä vain sen perusteella, onko poika sinua nuorempi vai vanhempi o.O

Äänestä

6kk? Eipä paljon ole tuossa ikäeroa edes. Ja joku sanoi, että ei se haittaa ainakaan jos samana vuonna olette syntyneet. No miten se sitten asiaan liittyy? Sama aika, 6kk, se silti on.

Itse seurustelen noin puoli vuotta nuoremman pojan(/miehen) kanssa, eikä ole mitenkään mihinkään vaikuttanut. Nyt seurusteltu lähes 3 vuotta. :)

Äänestä

Entinen tyttöystävä oli melkeen vuoden vanhempi ettei sen puoleen :DD

Äänestä

..on mua vuojen nuorempi :D että ei se haittaa :) ja kaverini seurustelee itseään vuotta nuoremman pojan kanssa. Mutta ei meidän ikäluokasta löydy niitä helmiä.. ne nuoremmat on kyllä mun tapauksessa parempia :)

Äänestä

mun kaverin äiti on vuoden vanhempi mun kaverin isää ja ei se näy haittaavan joten älä lannistu!

Äänestä
  • Mun ex-poikaystävä oli syntyny marraskuussa ja mä syyskuussa,ja kumminkin seurusteltiin 2,4kk . ja kyllähän monien vanhemmillakin on esim. 5 ikäero, ja mun isä on 60,ja äiti 34 vuotta eikä se ole niiden suhdetta haitannu. Eihän ikäerolla ole mitään väliä,jos tuntuu jotta synkkää,ja kemiat osuu yhteen, ja eihän sitä voi päättää jaksaako tykätä vai ei.? tottakai sitä voi esittää ettei kiinnosta,mutta sisimmässä et voi alata vihaamaan sitä poikaa heti ku vain halua.

    Äänestä

ootko hei nyt ihan tosissas? 6kk? yleensä mietitään tota jos ikä eroa on yli 2 vuotta.. eli ei haittaa.. ja eiks sitä sanota että rakkaus ei tunne ikää? mun mutsilla ja sen uudella miehellä on 10 vuotta ikäeroa.. että silleen. 6 kuukautta anna mun kaikki kestää..mistä te idiootit sikiätte?

Äänestä
  • Mitä väliä ikäerolla jos oikeesti tykkää toisesta?

    Äänestä

ei haittaa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


(^_^) oon tyttö kirjoitti:

oon tykännyt yhestä pojasta. ennen luulin että se on mua muutaman kuukauden vanhempi ja se on aika söpö. olemme usein kesällä yhdessä nelisteen mun kaverin, sen kaverin kaa. meillä oli tosi hauskaa. mutta kun huomasin että se onkin mua 6 kuukautta nuorempi mutta haittaako se? huomaan että tykkään aika monesta pojasta, mutta kun se vanha on niin ihana alan uudestaan tykkäämään siitä enkä pysty unohtamaan. (^_^) se on myös jossain vaiheessa tykännyt musta. kannattaako jatkaa tykkäämistä tai yrittää unohtaa? haittaako ikäero?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu