Hamilton osittain suomalainen?

voisiko olla?

Kun kovasti puhutte paremman puutteessa että Nico on puoliksi suomalainen, vaikkei Suomessa ole käynyt kuin pari kertaa, isä on puoliksi ruotsalainen ja äiti täysin ulkomaalainen,

niin joko olette tarkistaneet Hamiltonin taustat, ettei vaan Hamiltonin mummo olisi joskus nähnyt suomalaista turistia, niin voisitte hyvällä syyllä sanoa että Hamilton on osittain suomalainen!

Ja itsetunto senkun taas kasvaisi!

Ja ei kun mitalikahveet kiehomaan! Jes!

16

759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on

      pihtiputaan kuuluisan mummon pojan poika. Tämä mummon poika kun on hulluna savusaunaan, niin siitä se tumma väri. Väri kun ei enään lähde pois pesemälläkään ja siirtyi sellaisenaan pojan poikaankin. Pihtiputaalla sen sukujuuret on. Niitä pihtiputaan tekon**kereitä.

    • alkkari,,

      Ei noita tummia tyyppejä tänne kaivata.

      • ole_huolissasi

        Ei ne siellä maailmalla suoakaan pikkupunaniskaa kaipaa!


      • Hei,HALOO!!!!

        KETÄÄN EI saa syrjiä!!.Tuliko selväksi???.


      • juupajuu.,-
        Hei,HALOO!!!! kirjoitti:

        KETÄÄN EI saa syrjiä!!.Tuliko selväksi???.

        Ite haukut Kimiä kummiskin koko ajan ja sitten viittit tommosta kirjottaa!!!!


      • Anonyymi

        Eikä keltaisia


    • Nimimerkki

      Ron Dennis on Louise Hamiltonin isä ja äiti on tosiaan suomalainen.

    • olekaan

      Ihme kun Hamilton pitää suomesta niin paljon, yksi suomalainen on nähnyt Hamiltonin livenä ja hän on siis suomalainen. Minäkin olen osittain nigerialainen koska kerran yksi nigerialainen käveli kaupungissa.

    • suomalaiskytkentä

      Lewis ja siinä samassa muukin McLaren-tiimi on käynyt Kuortaneen urheiluopistolla hoitamassa peruskuntoaan. Siinä sinulle suomalaiskytkentää.

      Mitä Nicoon tulee, niin koska hänen isänsä on suomalainen, niin poika sai automaattisesti Suomen kansalaisuuden. Ei siinä mitään sen erikoisempaa ole. Keke ei ole "puoliksi ruotsalainen", vaikka niin väitätkin.

      • F1 kiertäjä

        Tosiaan Lewis Hamilton ja koko McLaren tallia ja myöskin Fernando Alonso käyvät kuortaneella urheiluopistolla harjoittelemassa ja pitämässä kunto asiat kunnossa, siellä on välillä kuntotestejä. Hamiltonhan sai parhaimman tuloksen siinä, ehkä se on yksi syy,et se on noin hyvä kuski, koska hyvä kunto on tärkeä asia formuloissa. Niin McLarenhan teki sopimuksen kuortaneen urheiluopiston kanssa kuntovalmentamiseen liittyen. Sanon vaan muille, että Lewis on todella kiva poika (22v.), kun oon jutellut sen kanssa Barcelonan ratavarikolla. Pyysin nimmaria ja siinä ei ollu ketään muuta niin puhuttiin vähän aikaa.Lewishan on englantilainen (Iso-Britannia) ja Lewisin isä Anthony on Jamaikalainen ja äiti on englantilainen.

        Nico Rosberg ajaa suomen ja saksan passeilla, koska on molempien maiden kansalainen, mut formuloissa on valittava jompikumpi, niin siks Nico ajaa saksan lisenssillä (Saksan lippu). Kekehän syntyi Tukholmassa ja on puoliksi ruotsalainen ja puoliksi suomalainen ja Sina on saksalainen (Nicon äiti).


      • Anonyymi

        Kyllä Keke on ihan ruotsalainen


    • Suomi_Poju_

      Hamilton on mustana miehenä kaikkien Suomalaisten teinityttöjen fantasia. Todennäkösesti Hamilton on saanu suomalaista tyttöä ihan riittävästi kuntoillessaan Kuortaneella. Voidaan siis sanoa että Hamiltonin siittiöt itävät monen suomitytön sisällä. Hamiltonin jr. voi hyvinkin olla suomalais-sukua!

      • nyt heeheh

        20 vuoden päästä tulee formuloihin Erkki Hamilton FIN mustalainen. Voi sitä häpeää.


    • ZEIZEI-----------

      ihon väri kertoo. Suomalaiset kun niin kovin haluaisi olla väriä hamiltonin musta. Hieman huonolla menestyksellä ikävä kyllä.

      • Voittaja-ainesta

        Hamilton on maailmanmestari. Siinä voi räikkösfanit ja muut rasisti-idiootit sitten vänkätä.


      • Ramadan
        Voittaja-ainesta kirjoitti:

        Hamilton on maailmanmestari. Siinä voi räikkösfanit ja muut rasisti-idiootit sitten vänkätä.

        Pelle ite ei tiedä, että vänkätä ei ole sana ja haukkuu silti muita.IDIOOTTI!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8018
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3842
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1290
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1123
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      30
      1057
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      840
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      812
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      752
    Aihe