tyly kohtelu maltalla

valitettavasti...

olen jo katsonut peiliin,se sanoi,ei toista kertaa.
se,etta henkilokunta tappeli bussifirman toimistossa keskenaan ja sitten tiuski minulle;peilin vastaus:ei minun syy.
maassa maan tavalla.siis asustelkoot jatkossa keskenaan.
kansa vaikuttaa arabin ja katolisen sekoitukselta,siita saa paatella itsekukin seurauksia.

6

3537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mrs S.

      Täällä asun (ei-maltalaisen) mieheni kanssa ja saman huomaan jokaikinen päivä. Varsinkin täällä asuvia ulkomaalaisia ja turisteja kohtaan ollaan tylyja, jopa törkeitä. Muutenkin komppaan sitä, että maltalaiset ovat enemmän arabeja kuin ns. "eurooppalaisia". Kristinkuskoa käytetään tekosyynä ja "savupilvenä", jottei vaan kukaan luulisi heitä arabisukuisiksi... Ja itseään täynnä ovat, Maltahan on MAAILMAN NAPA *huokaus* Niin joo, varmasti, 16x24 km saarennäppylä ja vajaa 400 000 ihmistä...

      • maltavinkit

        ..ollut huono tuuri, jos olet vain epäystävällisiin Maltalaisiin tutustunut!
        Mutta... paskiaisia on joka maassa....
        Itselläni on tosin aivan päinvastaisia kokemuksia, ja voin myöskin sanoa, että asun Maltalla! Ainakaan minä en ole kertakaan törmännyt, en missään, töykeyteen, enkä ylimielisyyteen tms.

        Kusetuksesta voin sen verran sanoa, että sitähän sattuu kaikkialla, jos sen itse sallii. Maltalaiset siinä muistuttavat Italialaisia, jotka harrastavat ihan samaa... joka tapauksessa, mukavaa juhannusta sinulle - vaikka sitä täällä ei vietetäkään.


    • mutta mutta

      Havaintoni käytyäni viime kesänä Maltalla oli,että turistin raha kelpaa,kunhan turistia ei tarvitsisi nähdä.
      En aio jatkossa kuitenkaan toimia niin,että lähettäisin heille rahaa,vaan matkustan kauko-itään,jossa kohtelu on asiallisempaa.
      Tuolla Maltalla muuten tuli jopa kammo mennä syömään,koska asiakasta ei noteerata mitenkään hänen mennessään ravintolaan sisään.Sitten,kun tarjoilija viimein tuli ja tilauksen sai tehtyä,alkoi pitkä odotus.Ennätys oli tunnin odotus aivan tavallista pihviä.

    • hämmentävä mielipide

      Minun mielestäni meininki Maltalla ei juuri eroa Italiasta, Espanjasta tai edes Suomesta. Kreikka on ystävällisyydessä epäilemättä ykkönen.

      • kokemuksella

        monesta maasta,en tuntenut oloani Maltalla tervetulleksi.Sikakallis paikka ruokailun suhteen,palvelu välinpitämätön.Joku arabi Jussuf saattoi baarimikkona piristää päivää jos sai hyvän tipin.Saari täynnä punapäisiä engelsmanneja jotka kiilasivat eteen joka paikassa,saaren omistajia,polttivat ihonsa vereslihalle ja valloittivat kaikki baaripaikat.En suosittele.


      • grillattuna...
        kokemuksella kirjoitti:

        monesta maasta,en tuntenut oloani Maltalla tervetulleksi.Sikakallis paikka ruokailun suhteen,palvelu välinpitämätön.Joku arabi Jussuf saattoi baarimikkona piristää päivää jos sai hyvän tipin.Saari täynnä punapäisiä engelsmanneja jotka kiilasivat eteen joka paikassa,saaren omistajia,polttivat ihonsa vereslihalle ja valloittivat kaikki baaripaikat.En suosittele.

        tulipa mieleen kun Maltalla tilasin ko sapuskaa. Ravintolan henkilökunta normaalia etc. Vaan viereissä pöydässä istui pari saksalaista miestä, olutta siemailemassa. Luulivat kai olevansa ainoat saksankielentaitoiset saarella kun alkoivat kommentoida ateriaani, joka oli heidän mielestään jotain todella ala-arvoista.... Ruokahaluni katosi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      123
      1687
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe