olo on kuin liisa ihmemaassa. katsoin juuri oprahin. aina olen tiennyt olevani jotain erilaista.. tai ei erilaista...en elä täysillä.jotain puuttuu.olen aina halunnut olla "niin kuin muut".aviomies ja lapset.se on ja elämä kaikin puolin hyvin. mies on aivan ihana. miksi en silti häntä rakasta.tai rakastan mutta en tunne intohimoa. en muista koska seksi olisi olut upeaa. mikä orgasmi on?! miltä tuntuu kun sydän hakkaa hullun lailla pelkästä intohimosta.kiihkosta... tuntuu että petän itseäni jos jatkan näin..mutta kuinka voin näin monen vuoden jälkeen enää paljastaa salaisuuttani.. (12v ) yhdessä. olin nuori kun aloimme seurustelemaan. nyt ikää 27v... tuntuu yksinäiseltä vaikka uskon etten ole ainut... voi kunpa löytäisin ratkaisun oikean... joka tapauksessa. aurinkoista kesää kaikille vapaudesta nauttiville ja kaapissa oleville =)
hukassa.kaapissa?!
kirsi 1979
91531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
täälläkin. Toisaalta kun en ole koskaan naisen kanssa seurustellut, niin mistä voin tietää olisiko siinäkään intohimóa ja romantiikkaa, ainakaan enää alun jälkeen?
Fleisher, joka oli Oprahissa, on kirjoittanut tuosta aiheesta kirjan. Kannattaa etsiä kirjastojen hakupalveluista tai ostaa se netin kautta.
Joannella on myös kotisivut, missä naiset kirjoittaa avioliitto-kaappi ongelmasta. Se saitti ei ole erityisen selkeä ja hyvin järjestelty, mutta kannattaa tsekata silti. Googleta Joanne Fleisher, niin löydät sinne. Viestejä voi lukea vaikkei kirjautuisikaan käyttäjäksi.
Aika helvetin hyvä vitsi, mutta osasin odottaa tätä "Kirsi"!
minusta vitsiltä vaikuta.
vaikkuttais jos tietäisit enemmän:)
munkin mies ajattelisi jos lukisi viestejäni tänne. Ei usko totuutta.
Vahtii mustasukkaisena Kirsin sivuhistorioita. Aika säälittävää... Tsemppiä Kirsille;)
27 vee? Vai 24?
heips..mulla on tosiaan vähän sama tilanne kuin sinulla..oon nyt taas herännyt tän asian suhteen...sitä vaan tulee mentyä eteenpäin ja tyhjyys kalvaa sisällä kun sen itselleen myöntää...että et tosissaan ole ainut...jos haluut enempi jutella...lähetäppä sähkistä:)