Tumppien polttaminen

Onko maasta poimittujen tumppien polttamisessa mitään pahaakin vaaraa ? Siis tietenkin nämä huuliherpekset, mutta sen omistankin. Jotakin suurempaa ? Onhan siellä bakteereja ym.
126173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

No jos löydät parkkipaikan asfaltilta karkin niin tekiskö mieli pistää suuhun?

Epäilen, että ei tee mieli.

Kaikki se paska, mitä maassa on: bakteerit, yleiset epäpuhtaudet jne siirtyy tumppeihin ja sitä kautta suuhusi.
Mieti hyvä ihminen, mieti....

Äänestä

Kerää pois vaan, jos terveys kestää. Siis jos vastustuskyky on kunnossa niin anna mennä vaan. Saavathan siivoojat edes jotain helputusta, kun ei tartte poimia niitä tumppeja ovelta.

Äänestä

En tupakoi enää, mutta tupakointini loppui juuri siihen, kun kävin keskellä yötä kaivamassa omasta tuhkiksesta puoliksipalaneen savukkeen. Tajusin vasta silloin, kuinka pohjalla olen.

Sano mitä sanot, mutta syyt polttamiseen ovat jotain muuta, kuin fyysinen riippuvuus. Poltat siksi, koska nautit siitä ja haluat nauttia elämästä mahdollisimman paljon. Kysy itseltäsi, nautitko maasta poimitun savukkeen polttamisesta!

Äänestä

Ei oo terveys riskii. Monesti oon käynyt Tennarin edustalta poltellut puolikkaita tumppei kavereiden kanssa.

Äänestä
  • Itse ainakin teen niin, että ota rövöt pois tumpeista ja käärin itse uuden, niin ei tarvitse muiden venttejä imee

    Äänestä

  • dsfsdf kirjoitti:

    Itse ainakin teen niin, että ota rövöt pois tumpeista ja käärin itse uuden, niin ei tarvitse muiden venttejä imee

    Hyvä

    Äänestä

Iteki oon tehny niin eikä oo mitään tullu. Mut en suosittele, ostat mielummin askin kaupasta. Tumpit maistuu ihan vitun pahalta, en tie minkä takia mut niihin tulee joku kumma maku.

Äänestä

jättäkää hyvät ihmiset tumpit majaville, ne maksaa niistä hyvän hinnan.

"jos ei kymppi riitä, täytyy maksaa kaksi

pakko saada tumppi, tietysti velaksi!"

-are rostereraa

Äänestä

jonnen harrastus, kun ei itse saasd

Äänestä

Saahan siinä lintujen ja muiden eläinten jätökset kehoonsa.
Ja se kaikki mitä voi kuvitella toisen ihmisen syljen kautta välittyvän.

Äänestä
  • Ne tumpit vedetään vikisemättä

    Äänestä

En sanoisi että oot pohjalla jos tuhkiksesta olet ottanut puoliksi palaneen savukkeen natsan. Kuka ensinnäkään tumppaa niin ajoissa? Ongelma ollut jo niin paha täällä että kerätty litimärkiä tumppeja yleisistä laareista ja otettu purut vaan talteen ja kuivattu huolella hyödyntäen jotain lämmönlähdettä käyttäen. T: Savukoitsija

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--- kirjoitti:

Onko maasta poimittujen tumppien polttamisessa mitään pahaakin vaaraa ? Siis tietenkin nämä huuliherpekset, mutta sen omistankin. Jotakin suurempaa ? Onhan siellä bakteereja ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu