Onko maasta poimittujen tumppien polttamisessa mitään pahaakin vaaraa ? Siis tietenkin nämä huuliherpekset, mutta sen omistankin. Jotakin suurempaa ? Onhan siellä bakteereja ym.
Tumppien polttaminen
12
5962
Vastaukset
- Crommower
No jos löydät parkkipaikan asfaltilta karkin niin tekiskö mieli pistää suuhun?
Epäilen, että ei tee mieli.
Kaikki se paska, mitä maassa on: bakteerit, yleiset epäpuhtaudet jne siirtyy tumppeihin ja sitä kautta suuhusi.
Mieti hyvä ihminen, mieti.... - KiitoS Vaan
Kerää pois vaan, jos terveys kestää. Siis jos vastustuskyky on kunnossa niin anna mennä vaan. Saavathan siivoojat edes jotain helputusta, kun ei tartte poimia niitä tumppeja ovelta.
- vaaraa
En tupakoi enää, mutta tupakointini loppui juuri siihen, kun kävin keskellä yötä kaivamassa omasta tuhkiksesta puoliksipalaneen savukkeen. Tajusin vasta silloin, kuinka pohjalla olen.
Sano mitä sanot, mutta syyt polttamiseen ovat jotain muuta, kuin fyysinen riippuvuus. Poltat siksi, koska nautit siitä ja haluat nauttia elämästä mahdollisimman paljon. Kysy itseltäsi, nautitko maasta poimitun savukkeen polttamisesta! - jenniinaa
Ei oo terveys riskii. Monesti oon käynyt Tennarin edustalta poltellut puolikkaita tumppei kavereiden kanssa.
- dsfsdf
Itse ainakin teen niin, että ota rövöt pois tumpeista ja käärin itse uuden, niin ei tarvitse muiden venttejä imee
- Anonyymi
dsfsdf kirjoitti:
Itse ainakin teen niin, että ota rövöt pois tumpeista ja käärin itse uuden, niin ei tarvitse muiden venttejä imee
Hyvä
- Enpäs tiedä....
Iteki oon tehny niin eikä oo mitään tullu. Mut en suosittele, ostat mielummin askin kaupasta. Tumpit maistuu ihan vitun pahalta, en tie minkä takia mut niihin tulee joku kumma maku.
- nimi muutettu
jättäkää hyvät ihmiset tumpit majaville, ne maksaa niistä hyvän hinnan.
"jos ei kymppi riitä, täytyy maksaa kaksi
pakko saada tumppi, tietysti velaksi!"
-are rostereraa - dés pórtgál úná cigâ
jonnen harrastus, kun ei itse saasd
- Anonyymi
Saahan siinä lintujen ja muiden eläinten jätökset kehoonsa.
Ja se kaikki mitä voi kuvitella toisen ihmisen syljen kautta välittyvän.- Anonyymi
Ne tumpit vedetään vikisemättä
- Anonyymi
En sanoisi että oot pohjalla jos tuhkiksesta olet ottanut puoliksi palaneen savukkeen natsan. Kuka ensinnäkään tumppaa niin ajoissa? Ongelma ollut jo niin paha täällä että kerätty litimärkiä tumppeja yleisistä laareista ja otettu purut vaan talteen ja kuivattu huolella hyödyntäen jotain lämmönlähdettä käyttäen. T: Savukoitsija
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1814193"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322229Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782196- 192021
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark52019Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.281970Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201793Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251793- 831777