Ostin

Ostin purjeveneen, ja mietin että pitääkö se rekisteröidä jonnekkin minun nimiin?
Tai pitääkö muuten vaan ilmottaa jonnekkin?
2625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos on yli 5,5 metriä niin pitää rekisteröidä syksyllä. kyllä siitä sitten lehdissä tulee olemaan tietoa.

Äänestä

Jos kuulut joko SPL:n tai SVEL:n jäsenseuraan, ilmoitat ostoksesta seuraasi, joka katsastuksen jälkeen merkitsee veneesi sekä seuran että vastaavan liiton rekisteriin. Se maistraatin rekisteröinti on sitten aivan oma lukunsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veneen... kirjoitti:

Ostin purjeveneen, ja mietin että pitääkö se rekisteröidä jonnekkin minun nimiin?
Tai pitääkö muuten vaan ilmottaa jonnekkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu