Miten huomaa jos koiralla on punkkeja?

Miten sen huomaa jos koiralla on punkkeja?
Miten ne saa parhaiten otettua pois?
2414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja mun koiralla oli just korvakäytävässä punkki ihan näkyvissä. Sen saa tosi hyvin sellaisella punkkilassolla joita myydään apteekissa.

Äänestä
  • Mä oon kyllä onnistunu ihan sorminki "ruuvaamaan" punkin irti, ja olen saanut poistettua ihan kokonaisena. Ovat irroituksen jälkeen punkin penteleet yrittäneet vielä karkuunkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auttakeee kirjoitti:

Miten sen huomaa jos koiralla on punkkeja?
Miten ne saa parhaiten otettua pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu