Neron päivityksessä

Asennettaessa Nero6 uutta päivitystä tuli virushälytys (Norman pisti jonkin bin tiedoston karanteeniin ja ilmoitti, että virus poistettu. Aiheuttaako mitä jatkotoimenpoteitä?
3436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä todennäköisimmin väärä hälytys. Mulla just herjaa tällä hetkellä adoben updatesta virusta. Tosin toinen virustutka, kuin sulla. Nou pänik siis. Päästä karanteenihäkistä pois vaan. Tai voit myös skannata ton bin tiedoston tällä läpi, ja katsoa mitä muut tutkat sanoo, jos arveluttaa

http://virusscan.jotti.org/

Äänestä

asktoolbar se tulee uusimman neron mukana ja aiheuttaa ongelmia.

Äänestä
  • pirulainen tuli... poistin kyseisen palvelun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viruksia... kirjoitti:

Asennettaessa Nero6 uutta päivitystä tuli virushälytys (Norman pisti jonkin bin tiedoston karanteeniin ja ilmoitti, että virus poistettu. Aiheuttaako mitä jatkotoimenpoteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu