Millainen homma on r1100rt..hen vaitaa stefa joka on taka akselin ympärillä todennäköisesti mustassa muovi osassa. Onnistuuko itse,Pitääkö laakeri irrottaa keskittää tms..sitä en varmaan osaisi ? Kiitos tiedosta.
stefa
6
854
Vastaukset
- olla
Taitaapa olla koko laakeri vaihrettava sen takia
stefa on mennyki ku laakeriki on sökö nim kokemusta omaava R 1150 RT- bemisti
Loppuun kuluneen renkaan poltin meni teräskudoksia väliin akselin ja stefan eli onnistuuko stefan pelkkä vaihto ?
- r1100s
Itse tuossa keväthuoltoa tehdessä käytin pelkän perän huollossa laakerien vaihdossa ihan varmuuden vuoksi kun on kilometrejäkin jo 60tkm ja yllättyi oikein miten edullinen oli. Itse "iso" laakeri maksoi n. 50 euroa ja toinen pienempi pari hassua kymppiä reilun tunnin työt niin eipä paljoa toista sataa maksanut. Samalla varmasti vaihtavat stefankin ja kyllä taas kestää ajaa.
- kysyisin vaan
Jos tulee itselle eteen, mihin vien?
- BEMISTI
STEFA MAKSAA 27.50.e odottelen saan osan varmaan viikon loppuna tulevassa kyydissä.huomasin että vaihtoon ei tarvitse kuin kuusiokolo avain ja ruuvimeisseli,eli vaikka tien päällä näin oppineena.
- r1100s
kysyisin vaan kirjoitti:
Jos tulee itselle eteen, mihin vien?
Tehtiin rm heinolla espoossa. Vähän munasivat tosin yhden päivän kun eivät olleet laittaneet laakeria ajoissa pakkaseen. Seuraavana päivänä jo naputtelivat iltapäivällä paikalleen kun kävin hakemassa pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820