Porvoon tappaja täysi sekopää!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706196256372_uu.shtml

Ei helvetti, eihän tuollaista voi päästää ikinä vapaalle!
91533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kyllä olisin niitannu tommosen saatanan jos oisin paikalla ollu ku mää oon palvellu YK joukoos ja mä on pätevä niis hommis ja tietenkin asialliset varusteet aina mukana, kuten hiihtomaski ja ritsat.
Niinkus tommossii hyysätään mikä lie pakolaanen tuakin oli.
Takaisin laivaan sinne mistä on tyllutkin, semmosta hajatelmaa mulla.
Täältä tähän.

Äänestä

Joo tuollainen hullu saattaa tappaa kenet tahansa milloin tahansa. Parempi olisi teloittaa saman tien.

Äänestä

Moniko vihaa akkoja, jotka viettävät helposti 5-30 minuuttia pankkiautomaatilla? Itse hoidan setelinostot alle 2 minuuttiin aina, enkä voi ymmärtää muuta syytä heidän käyttäytymiselleen kuin tahallainen kiusan teko. Onkin ymmärrettävää, että jurrissa ollut mies saa raivokohtauksen moisesta kiusaamisesta ja lyö ilkeää akkaa niskaan!!! Täälainen akka tietenkin juoksee avuttoman pellemiehensä luokse, joka ei osaa edes puolustaa tätä saati itseään ja joutuu puukotetuksi, siis ihan omaa tyhmyyttään. Miksi he eivät juosseet karkuun, taikka tapelleet, tilanteen olisi helposti voinut välttää juoksemalla karkuun, taikka puhumalla???

Sen jälkeen puukkomies tappeli yksin kahta miestä vastaan, mutta ei miesylivoimalle pärjännyt ja menetti pikku veitsensä. Mies haki tämän jälkeen isomman puukon kaupasta, jolla hän onnistuneesti riisti ärsyttävän eläkeläisen hengen. Se oli "uhrin" vika, mitäs oli ärsyttävä!!!

Äänestä
  • sekopää!En yhtään ihmettele jos pekkala tekee samanlaisen amok juoksun jonain päivänä.

    Äänestä

  • selvästi kirjoitti:

    sekopää!En yhtään ihmettele jos pekkala tekee samanlaisen amok juoksun jonain päivänä.

    Onko tällainen juttu sellainen, mitä mielestäsi kirjoitan tosissani?

    Äänestä

  • Minun mielestä pekkala on pahoin henkisesti sairas.Toivottavasti hänen omaiset vievät hänet hoitoon,ennenkuin tekee jotain pahaa ihmisille.

    Äänestä

  • Pekkala kirjoitti:

    Onko tällainen juttu sellainen, mitä mielestäsi kirjoitan tosissani?

    Jos todellakin puhut tollasia niin ota lääke

    Äänestä

  • jjkk kirjoitti:

    Minun mielestä pekkala on pahoin henkisesti sairas.Toivottavasti hänen omaiset vievät hänet hoitoon,ennenkuin tekee jotain pahaa ihmisille.

    Epäilen sinun olevan riitaa haastava ikävä ihminen, joka tekee oikeasti ikäviä asioita "oikeutena" ihmisille. Sukulaisesi ovat varmaankin laittaneet sinut jo useampaan kertaan hoitoon, koska olet umpihullu.

    Äänestä

  • Pekkala kirjoitti:

    Epäilen sinun olevan riitaa haastava ikävä ihminen, joka tekee oikeasti ikäviä asioita "oikeutena" ihmisille. Sukulaisesi ovat varmaankin laittaneet sinut jo useampaan kertaan hoitoon, koska olet umpihullu.

    skitso häiriköi palstalla taajaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huh huh kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706196256372_uu.shtml

Ei helvetti, eihän tuollaista voi päästää ikinä vapaalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu