Kari lauloi Paula Koivuniemelle.

Esplanadin puistossa Helsingissä iskelmän järjestämässä konsertissa esiintyi ja juhli Paula Koivuniemi keskiviikkona 20.6

Paula lauloi noin tunnin ja sen jälkeen konsertin lopuksi noin kello 17.30 Kari Tapio ilmestyi lavalle ja ensin halasi pitkään Paulaa, jonka jälkeen lauloi pelkän kitaran säestyksellä sinun silmiesi tähden, ei itse soittanut kitaraa vaan Paulan orkesterin kitaristi.

Paula seisoi Karin vieressä ei laulanut vaan kuunteli...Kun Kari sai laulettua niin sen jälkeen taas Kari halasi Paulaa pitkä halaus ja lopuksi Kari suoraan suulle pussasi Paulaa..yleisö hurrasi.

Oli oikein mukava nähdä Kari laulamassa Paulalle.

7

2080

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kari fani

      olla paikanpäällä. Kari on ennenkin laulanut Paulalle ja Paula laulanut Karille ja ovat laulaneet yhdessä ja Karin ja Paulan äänet sopivat tosi hyvin yhteen.

      Niin Paulalla oli tänään syntymäpäiväkin

    • ...joo

      Niin kovasti kuin Karin musiikista tykkäänkin, melkeinpä rakastan, niin tuo Koivuniemi on kyllä ällö nainen. Niin tekoimelä ja lipevä ja..."puistatus". Vai pussailu suulleko sitten oli sopivaa, ei kyllä minusta, suulle pussataan vain omaa kultaa.

      • K&P asiaan...

        Olen edellä kirjoittajan kanssa samaa mieltä, käyttäytymisestä julkisesti. Paulan naisena pitäisi ymmärtää, mitä mieltä varmasti suuri osa yleisöstä on tuollaisesta käytöksestä.
        Mieleeni tuli ensimmäisenä asia, että miksi Paula on ottanut asiakseen mollata (epäsuorasti,siltä varmaan monesta tuntuu) joka käänteessä Karin vaimoa Piia? Hän on varmaan hieno ihminen jos hyväksyy vielä kaiken jälkeen Paulan ystäväkseen, meistä moni ei niin tekisi.
        Ehkä olen vanhanaikainen ajattelija, mutta en koskaan haluaisi ystäviäni loukata, varsinkaan julkisesti.


    • Uggis

      Ne kax on kuulkaa tehny paljo vähemmänki viattomia asioita keskenään, uskokaa pois vaan!

      • onnekas saaja

        että ne on antanu toisilleen SITÄ! Totta!


    • Klabbifan

      Kari lauloi saman biisin Paulalle myöskin Seinäjoella saadessaan kultaa ja platinaa ja lopussa muutti sanoja hieman..."kun katson silmiis vihreisiinkin".
      Upeeta.
      Ja Paula sanoi haastattelussa, että Kari on hänen salarakas...mutta Kari veti itse paremmaksi, että hän on julkirakas.

      • kivaa?

        Karin vaimosta varmaankin mukavaa kuultavaa?!? Minusta aika typerää tuollainen.


    Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      253
      9444
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      152
      7702
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      152
      5281
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      152
      4963
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      58
      4670
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      105
      4340
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      128
      4164
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      168
      1978
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1849
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      291
      1645
    Aihe