Kari lauloi Paula Koivuniemelle.

Esplanadin puistossa Helsingissä iskelmän järjestämässä konsertissa esiintyi ja juhli Paula Koivuniemi keskiviikkona 20.6

Paula lauloi noin tunnin ja sen jälkeen konsertin lopuksi noin kello 17.30 Kari Tapio ilmestyi lavalle ja ensin halasi pitkään Paulaa, jonka jälkeen lauloi pelkän kitaran säestyksellä sinun silmiesi tähden, ei itse soittanut kitaraa vaan Paulan orkesterin kitaristi.

Paula seisoi Karin vieressä ei laulanut vaan kuunteli...Kun Kari sai laulettua niin sen jälkeen taas Kari halasi Paulaa pitkä halaus ja lopuksi Kari suoraan suulle pussasi Paulaa..yleisö hurrasi.

Oli oikein mukava nähdä Kari laulamassa Paulalle.

7

2028

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kari fani

      olla paikanpäällä. Kari on ennenkin laulanut Paulalle ja Paula laulanut Karille ja ovat laulaneet yhdessä ja Karin ja Paulan äänet sopivat tosi hyvin yhteen.

      Niin Paulalla oli tänään syntymäpäiväkin

    • ...joo

      Niin kovasti kuin Karin musiikista tykkäänkin, melkeinpä rakastan, niin tuo Koivuniemi on kyllä ällö nainen. Niin tekoimelä ja lipevä ja..."puistatus". Vai pussailu suulleko sitten oli sopivaa, ei kyllä minusta, suulle pussataan vain omaa kultaa.

      • K&P asiaan...

        Olen edellä kirjoittajan kanssa samaa mieltä, käyttäytymisestä julkisesti. Paulan naisena pitäisi ymmärtää, mitä mieltä varmasti suuri osa yleisöstä on tuollaisesta käytöksestä.
        Mieleeni tuli ensimmäisenä asia, että miksi Paula on ottanut asiakseen mollata (epäsuorasti,siltä varmaan monesta tuntuu) joka käänteessä Karin vaimoa Piia? Hän on varmaan hieno ihminen jos hyväksyy vielä kaiken jälkeen Paulan ystäväkseen, meistä moni ei niin tekisi.
        Ehkä olen vanhanaikainen ajattelija, mutta en koskaan haluaisi ystäviäni loukata, varsinkaan julkisesti.


    • Uggis

      Ne kax on kuulkaa tehny paljo vähemmänki viattomia asioita keskenään, uskokaa pois vaan!

      • onnekas saaja

        että ne on antanu toisilleen SITÄ! Totta!


    • Klabbifan

      Kari lauloi saman biisin Paulalle myöskin Seinäjoella saadessaan kultaa ja platinaa ja lopussa muutti sanoja hieman..."kun katson silmiis vihreisiinkin".
      Upeeta.
      Ja Paula sanoi haastattelussa, että Kari on hänen salarakas...mutta Kari veti itse paremmaksi, että hän on julkirakas.

      • kivaa?

        Karin vaimosta varmaankin mukavaa kuultavaa?!? Minusta aika typerää tuollainen.


    Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      267
      2295
    2. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      96
      1909
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      91
      1413
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      70
      1120
    5. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      17
      1092
    6. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      39
      1001
    7. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      971
    8. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      958
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      932
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      39
      905
    Aihe