commander keen 4 ja käsipyramidi

Miten sinne pääsee?
3418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sen saa yhestä kentästä, jossa on matoja, jonnekki ne madot piti kulettaa, kun ne seuraa. En ennää hyvin muista, koska pelasin tätä peliä pikkuisena.

Äänestä

Se on se pyramidi, missä on se vihree monisilmänen otus, joka ei kuole vaan nousee pystyyn hetken kuluttua. Niin siinä on se ovi, joka avataan keltasella timantilla että pääsee kentän läpi. Et käytä sitä timanttia siihen oveen. Kentän alussa kun on se pitkä käytävä niin pitäis löytyä sellanen ovi sen käytävän alta jostain, joka ei vie ylös vaan sellaseen paikkaan jossa on matoja jotka seuraa. Siellä piti käydä painamassa nappia jossain ja sen jälkeen oli tosi vaikee hissikohta jossa ne systeemit ampu katosta. No mutta kuiteski, siellä on toinen ovi johon se keltanen timantti käy ja se vie lopulta sellasen jalan luo, jolla keen lentää sinne pyramidiin, jonne ei kartalla pääse.

Äänestä
  • Päästiinhän sitä sittenkin sinne! =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pieni pelaaja kirjoitti:

Miten sinne pääsee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu