siellä Varkaudessa hiljattain?? Liittyi ilmeisesti joihinkin lehti-ilmoituksiin? Kuulin vain asiasta toisen käden tietoa.
Ex-Varkautelainen
Ex-Varkautelainen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Meillä täällä Varkaudessa tehdään rikosilmoitukset ylipäällikkömme pelosta ihan itse. Joten jos olet kyseisiä palveluita käyttänyt niin ota yhteyttä ja tunnusta rikoksesi ennen kuin sinulle soitetaan.
Otappa asioista selvää.Vai ylipäällikkö.Taidat olla vähän yksinkertainen.
oekeen on? Ratiossa kuuntelin näestä henkilöaaton peräkärreistä.Huastattelivat yljkomissaari Haapalaista.Pitäs olla jokkaisella jarrullinen kärri!!Sehä maksaa maltaeta.Ja kun ajjaa immeesiks nii ee tuo jarrutonkaa minnekään pompi.Ja muistaa kuormata oekein että aesapaeno säelyy.Sama paska se on jarrullinennii jos siihe persekuorman lappaa joku pölökkypiä.STNA.
Kiitos,kun pelastit päiväni.
jos kerran haastattelivat YLIkomisario Haapalaa. Mikähän siinä on että kaikki luulee herraa isoksikin päälliköksi, jopa poliisipäälliköksi. Puhutaan kuitenkin asioista niiden oikeilla nimillä. Tavan rivikommari se taitaa olla.
Huumori on muuten hyvä ase tehdä kusipää naurunalaiseksi.
Arvo vastaa armeijan alikessua.