tein tänään onni raskaustestin(apteekista ostettu)
onko kellään kokemusta siintä testistä.
onko viivapaikkoja tai jääkö näkyviin yleensä mitään viivaa jos ei ole raskaana.
tein testin päivällä en aamun ensimmäisestä pissasta.
näkyviin siis tuli toinenkin viiva mutta ei niin tumma.mutta selvästi erotettavissa.
teen testin uudelleen parin päivän päästä mutta tuo äskeinen tulos jäi vaivaamaan.
herkkyyttä en paketista löytänyt.
kierto 23/24
en ole koskaan saanut mistään ostamastani testistä mitään viivapaikkoja ja olen kyllä lukenut niistä paljon mutta mun tekemästä testistä ei saa selvää onko väriä mukana kun viiva on niin haalea mutta selvästi nähtävissä.
ööh puuduttavaa tää odotus
muita piinailijoita??
plussa onnea meille kaikille näin juhannuksen kunniaksi.
kokemuksia onni-raskaustestistä?
4
547
Vastaukset
- näihin
rfsu:n testeihin(saa melki joka kaupasta) tulee tosi tummanpunainen se tarkastusviiva ja sit viereen tulee toinen jos raskaana.Oletko varmasti käyttänyt niit ohjeen mukaisesti?eli siis pissiä purkkiin ja sit kastat sen tikun siihen ja ootat pari minsaa. onnea yritykselle ja hyvää jussia!
- 8 kuukautta yritystä.
tiedän kyllä kyseisen testin ja sitä en osta koska se kuulema antaa vääriä plussia.
testaan uudelleen apteekin testillä parin päivän päästä.
luulis sillon jo viivan vahvistuneen jos on raskaana.
muista testeistä en tiedä mitään
olen ostanut aina apteekista en ruokakaupoista. - 8 kuukautta yritystä takana...
tänään tein aamulla uuden testin.
apteekista sekin ostettu
ihan selkeesti tuli toinen viiva mut ei mikään tumma niinkun se toinen viiva vieressä.
pitää taas ootella muutama päivä ja viedä labraan testi eiköhän se sitten selviä.
ei kehtais ostaa sitä digitaalista testiä kun se on niin kallis ja sitten jää loput tekemättä
se ois kyllä varmin ei tarvitsisi kytätä viivoja vaan tulisi selkee plussa tai miinus.
nyt taidan kyllä seuraavaksi tehdä labra testin eiköhän se sillä selviä. - susku07
8 kuukautta yritystä takana... kirjoitti:
tänään tein aamulla uuden testin.
apteekista sekin ostettu
ihan selkeesti tuli toinen viiva mut ei mikään tumma niinkun se toinen viiva vieressä.
pitää taas ootella muutama päivä ja viedä labraan testi eiköhän se sitten selviä.
ei kehtais ostaa sitä digitaalista testiä kun se on niin kallis ja sitten jää loput tekemättä
se ois kyllä varmin ei tarvitsisi kytätä viivoja vaan tulisi selkee plussa tai miinus.
nyt taidan kyllä seuraavaksi tehdä labra testin eiköhän se sillä selviä.niinhän se on että viiva kuin viiva raskaustestissä tarkoittaa raskautta, ei väliä kuinka tumma tai vaalea se on. elikkä voit hyvin iloita raskaanaolostasi, tosin varmistus vielä labraan ja se on siinä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854568
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163493Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392093Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1061307